Майже 400 спортсменів віком від 9 до 17 років беруть участь у Відкритому чемпіонаті Тернополя з дзюдо. Хлопці і дівчата борються за перемогу у восьми вікових групах.
Про це Суспільному розповів організатор змагань Віталій Гнатишин.
У ваговій категорії 38 кілограмів боролися Тимур Іванюк з Хмельницького і Макар Загной з Нікополя. Макар представляв команду Івано-Франківська. Тимур у цьому поєдинку програв. Він розповів про поєдинок.
«Я незадоволений собою, але радий, що виборов друге місце. Треба було слідкувати за суперником, починати боротися. Я навіть в захват його не брав».
Макар Загной каже, раніше вже боровся з Тимуром.
«Суперник був сильний. Я йому програв раніше у Хмельницькому, а тут я взяв у нього реванш і виграв».
У фінальному поєдинку серед дівчат у ваговій категорії 63 кілограми боролися Ангеліна Гаврилюк і Валерія Зух. Обидві дівчини з Рівненщини. Ангеліна у цьому поєдинку програла. Дівчина розповіла, чому не вдалося перемогти.
«Я не заблокувала ногу. Якби я це зробила, то в мене все б вийшло, але я забула і тому маю друге місце».
Третій фінальний поєдинок на чемпіонаті був у Валерії Зух. Дівчина розповіла, як їй вдалося перемогти у своїй категорії.
«У першій сутичці я виграла. Другу сутичку програла. Третя сутичка була фінальна і саме через те, що мені підказував тренер, я виграла».
Чемпіонат Тернополя – це заключні змагання з дзюдо в цьому році, розповів організатор чемпіонату Віталій Гнатишин.
«Вісім вікових груп, в кожній щонайменше від 6 до 10 вагових категорій. Це від 24 кілограмів у юнацтві, до 30, до 50, до 60 кілограм. Чим більший вік — тим міцніші хлопці й дівчатка справніші. Там уже вагові категорії поділені більше і поширюються у діапазоні. Для юнаків є обмеження: заборонені больові, задушливі прийоми. Заборонені особливі кидки упором, підсадом, скручуванням, де можна травмувати суглоби або зв’язки, які в майбутньому мають спортсмену допомагати. Обмеження визначила федерація, щоби подбати про безпеку спортсменів під».
Такі змагання в Тернополі відбуваються вчетверте, каже Віталій Гнатишин.