4 бронзи від українських юніорів з Кубку Європи в Празі

В столиці Чехії Празі відбувся черговий етап юніорського Кубку Європи, в якому взяли участь 34 українських дзюдоїстів. За підсумками двох змагальних днів скарбничка нашої команди поповнилася чотирма бронзовими нагородами.

У категорії до 81 кг на третю сходинку п’єдесталу підійнявся Стаінслав Корчемлюк. Будучи першим сіяним на турнірі українець впевнено виграв свою групу, здобувши три перемоги у попередніх раундах. Після цього на стадії півфіналу наш дзюдоїст зустрівся з грузином Лукою Бабуцідзе, якому, на жаль, поступився.

У сутичці за бронзу з угорцем Марселлем Деметером, на другій хвилині поєдинку Корчемлюку вдалося виконати больовий прийом на руку та заробити іппон, а разом з тим здобути бронзову нагороду змагань! Для 19-річного українця це четверта нагорода з турнірів континентального Кубку.

У категорії до 90 кг схожий турнірний шлях видався у Олексія Болдирєва. Лідер посіву впевнено виграв свою групу, здобувши перемоги над суперниками з Німеччини, Грузії та Сербії, після чого у півфіналі, на жаль, поступився майбутньому чемпіону змагань з Японії Комею Кавабата.

А ось у поєдинку за бронзу зі своїм співвітчизником Всеволодом Климовим, який після поразки на стадії 1/8 фіналу здобув три перемоги у втішних раундах, сильнішим виявився все ж Болдирєв. Відзначимо, що це вже четверта поспіль нагорода для 18-річного Олексія з турнірів юніорського Кубку Європи. Після золота в Лівіньо і Коїмбрі, а також срібла в Познані, українець здобуває бронзову нагороду в Празі.

Порадували українських вболівальників дзюдо і наші дівчата. У категорії до 70 кг на третю сходинку п’єдесталу підійнялася Аліса Віденеєва. Українка здолала двох суперниць з Німеччини у попередніх раундах, після чого у півфіналі поступилася представниці Швеції Маї Рібейро Новайс.

У поєдинку за бронзу з представницею Мадагаскару Расоанайво Разафі завдяки кидку «уча-мата» на «Ваза-арі» перемогу здобула саме українка. Для нашої дзюдоїстки це дебютна нагорода з Кубків Європи серед юніорів.

Ще одну бронзову нагороду для нашої команди завоювала Маргарита Бєлкова (понад 78 кг). На стадії чвертьфіналу українка поступилася словенці Нікі Норчіч, втім вигравши одну втішну сутичку з представницею Німеччини Амані Кустер, українка отримала можливість поборотися за бронзу.

Там завдяки кидку на «Ваза-арі» вона здолала представницю Туреччини Ознур Ефе. Для 18-річної Маргарити це так само дебютна нагорода з турнірів континентального Кубку.

Відзначимо, що за крок від нагород на турнірі, посівші 5 місця, зупинилися ще четверо українських дзюдоїстів – Денис Докторов (до 73 кг), Марія Рицька (до 70 кг), Всеволод Климов (до 90 кг) та Микола Грибик (понад 100 кг).

Сьомі місця за підсумками змагань посіли Анастасія Суперсон (до 48 кг), Назар Кулєшов (до 73 кг) та Назарій Юрчак (до 90 кг), який у втішній сутичці з Всеволодом Климовим отримав травму коліну. Бажаємо нашому дзюдоїсту якнайшвидшого одужання і повернення в стрій.

Наступними турнірами для українських юніорів стануть Кубок Європи в Бірмінгемі (24-25 червня) та Словенському Градеці (1-2 липня).