Чемпіон Європи 2022 року та переможець нещодавнього Grand Slam у Парижі у ваговій категорії до 66 кг Богдан Ядов в ексклюзивному інтерв’ю XSPORT розповів про ситуацію, яка склалась у його родині, де дружина дзюдоїста Дар’я Бобрікова, яка є громадянкою рф, прагне відмовитись від російського паспорту та отримати український, проте наразі не може цього зробити.
Дар’я, зазначимо, в минулому теж дзюдоїстка, яка виступала за збірну росії. Після того як вона вирішила переїхати до України аби жити з коханим, спортсменка попросила у головного тренера збірної рф відкріплення аби мати змогу виступати за Україну. В ньому їй відмовили, і Дар’я прийняла рішення завершити кар’єру.
Дівчина вже три роки живе в Україні, два з них – перебуває у шлюбі з Богданом Ядовим. Проте подати документи аби отримати український паспорт вона досі не може. Про деталі даної ситуації Ядов і розповів нашому сайту.
Яка ситуація у вас склалась з отриманням українського громадянства дружиною?
Ми з Дашею три роки тому одружились, і одразу подали документи на отримання тимчасового виду на проживання. І їй його одразу дали. До повномасштабного вторгнення росії з подачею цих документів не було ніяких проблем, ми просто повинні були прожити у шлюбі три роки, і вона мала право подаватись на громадянство. Також у нас нещодавно народилась дитина, і моя дружина мала право, як мати української дитини, подавати документи на українське громадянство.
Крім того, що Даша є в шлюбі зі мною, а також в нас є дитина, яка народилась в Україні, вона ще має законну підставу подати документи для набуття нашого громадянства через те, що її бабуся народилась у Чернігові.
Проте після 24 лютого 2022 року перші півроку взагалі в міграційній службі не приймали документи від росіян. Влітку це почали робити, проте лише для продовження тимчасового перебування, на громадянство – не приймають.
Тобто наразі держава взагалі не приймає документи на отримання українського громадянства від росіян?
Так. Я чув, що може видати лише Президент або Міністр закордонних справ. Це вони роблять своїм рішенням і підписом, а коли ми приходимо в міграційну службу, працівники дивляться на її паспорт, і не хочуть приймати документи.
Дружина вже написала відмову від російського громадянства?
Як тільки розпочалась велика війна, вона мені відразу ж сказала, що хоче піти в міграційну службу і відмовитись від російського паспорту. А я тоді був закордоном, готувався до чемпіонату Європи, і попросив почекати поки я повернусь, і піти разом. Так і сталось, ми пішли туди, нам сказали, що потрібно написати цю заяву у нотаріуса аби він її завірив. Ми так і зробили, нотаріус її завірив. Ми принесли цю заяву в міграційну службу, там поставили свою печатку, але сказали, що поки приймати не будуть.
Я розумію, що наразі люди в наших установах не хочуть працювати з людьми з російським паспортом, і це правильно, але моя дружина вважає себе українкою, і вона більше любить Україну ніж більшість наших депутатів. Я думаю, що у нас є багато таких людей, не тільки моя дружина, які люблять Україну, хочуть відмовитись від російського громадянства, і мені здається, що потрібно робити винятки і допомагати таким людям.
Проте нам у міграційній службі казали, що такі питання розглядають наразі на найвищому державному рівні, а працівники служби самі не хотіли приймати документи.
Ви спілкувались з працівниками міграційної служби неодноразово. Вони виставляли дружині якісь критерії для того аби вона могла подати документи?
Ні, ніяких критеріїв. Проте вона вивчає українську мову, думаю, ще півроку занять і вона буде розмовляти дуже добре. До 24 лютого був критерій, що потрібно було здавати екзамен на громадянство. А наразі – ні, просто відмова і все.
І виходить ситуація зависла? У вас не приймають заяву про відмову від паспорту рф і не приймають документи для набуття громадянства України…
Так і є. Коли в нас народилась дитина, ми принесли в міграційну службу свідоцтво про народження сина, але нам теж відмовили.
І в дружини немає порушень закону чи інших злочинів?
Ні, звичайно, ні. Ми зібрали увесь цей пакет документів, з усіх служб. Ми вже більше ніж півроку як їх зібрали. Але ми з цими документами йдемо туди, і повертаємось назад.
Ти сказав, що дружина дуже любить Україну…
Так, це справді так. Ми одружились у 2020 році, і вона сказала, що хоче проїхати і подивитись усю країну. Ми розпочали з Карпат, побували у Львові, де, на мою думку, найкраще видно українську культуру. Потім я показав їй Дніпропетровщину, звідки я родом. Проте наразі, по очевидним причинам, ми припинили наші подорожі.
Вірю, що після перемоги ми продовжимо вивчати нашу Батьківщину, і я, як їй і обіцяв, покажу їй її всю.
А чим займається дружина?
Вона займається фотографією. Раніше це було її хобі, але коли вона переїхала до мене, я їй відразу подарував фотоапарат і вона розпочала вже працювати. Наразі це її повноцінна робота. В нас дитині п’ять місяців, а вона вже повернулась до роботи. Я дуже нею пишаюсь, тому що я бачу, як їй важко, але вона дуже любить свою роботу.
А як взагалі відбувся її переїзд в Україну?
Ми познайомились у 2019 році на змаганнях у Парижі. Потім ми трохи більше ніж півроку зустрічались, а тоді вона переїхала в Україну, і ми одружились. Коли вона переїжджала, хотіла виступати за Україну, проте рф повела себе некрасиво, і вони не дали їй відкріплення, і не дозволили виступати.
Вона ходила до головного тренера, намагалась йому пояснити все. Але вони сказали, що не дозволяють і дадуть їй три роки дискваліфікації. І вона вирішила завершити кар’єру.
Ваша любов виявилась сильнішою за ті неприємні обставини…
Так, абсолютно. І ми віримо, що цей приклад буде актуальним і в війні: добро завжди перемагає зло.