Дніпрянін Дмитро Лебідь виборов срібло чемпіонату світу з дзюдо

В Лімі (Перу) з 28 до 31 серпня проходив особистий чемпіонат світу з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старше 18 років.

В змаганнях взяли участь 403 молоді атлети з 48 країн світу. Дніпро у складі збірної України представляв один дзюдоїст — це у ваговій категорії -90 кг Дмитро Лебідь.

Він потужно провів турнір, здобувши впевнені перемоги — спочатку найвищою оцінкою над аргентинцем Томасом Квінтерасом, оцінкою вазаарі над шведом Емілем Набієвим, ще однією найвищою оцінкою іппон у півфіналі над французом Гайя Соннтагом. І лише в фіналі дніпрянин програв Єруланулі Санжару з Казахстану та завершив світову першість зі сріблом.

Це другий офіційний трофей Дмитра в нинішньому сезоні — в червні хлопець став Чемпіоном Європи у віковому дивізіоні U18.

17-річний Лебідь тренується у спортивному клубі «Тайфу Дзюдо» під керівництвом тренерів Віталія Харламова та Сергія Плієва.

Відзначимо, що кадетська збірна України на чемпіонаті світу в Лімі виступала мінімальним складом — це семеро спортсменів. З медалями фінішували троє — окрім срібла Дмитра Лебедя бронзові медалі вибороли харківʼяни Хазар Гейдаров у вазі до 55 кг та киянин Михайло Соляник у вазі до 81 кг. Анна Олійник-Корнійко та Аркадій Самойлов завершили змагання в кроці від нагороди, а саме на пʼятих місцях.