Дзюдо Україна без медалей завершила виступ на чемпіонаті світу з дзюдо серед юніорів

Єлизавета Литвиненко

Лише один фініш для українців у топ-8 найкращих.

Збірна України завершила виступи в особистих змаганнях на чемпіонаті світу-2024 з дзюдо серед юніорів. За підсумком змагань «синьо-жовті» не змогли здобути жодної нагороди.

Цьогорічний розіграш світової першості з дзюдо серед юніорів проходив з 2 по 5 жовтня у Душанбе, столиці Таджикистану. Участь у змаганнях взяли понад 500 атлетів з 67 країн світу. Попереду ще старт у змішаній команді, але збірна України не заявлена на змішаний командний турнір ЧС-2024.

Україну на мундіалі представили 12 дзюдоїстів, зокрема три призери цьогорічного чемпіонату Європи — чемпіон у вазі до 60 кг Назар Вісков та бронзові медалісти Ігор Цуркан (до 81 кг) та Іван Кутенков (до 90 кг). Також до складу увійшла учасниця Олімпійських ігор в Парижі 20-річна Єлизавета Литвиненко, для якої ЧС-2024 став заключним в кар’єрі серед юніорів.

Склад збірної України на ЧС-2024 з дзюдо серед юніорів.

• Юніори: Назар Вісков (до 60 кг), Артем Сорочан, Гагік Мартіросян (до 66 кг), Саїд-Магомед Халідов (до 73 кг), Ігор Цуркан, Тарас Нєльзєв (до 81 кг), Іван Кутенков, Нікіта Юданов (до 90 кг), Ярослав Омельченко (понад 100 кг).
  • Юніорки: Аліса Віденеєва (до 70 кг), Анна Казакова, Єлизавета Литвиненко (до 78 кг).

За підсумками виступів на цьогорічному розіграші світової першості серед юніорів підопічні Дмитра Бондарчука не змогли вибороти жодної нагороди. Два лідери збірної України — Вісков та Литвиненко поступилися на етапі 1/16 фіналу, а Цуркан зазнав поразки в 1/8 фіналу.

Найкращий результат серед українців показав Іван Кутенков. Українець пробився до чвертьфіналу, де програв «нейтральному» Єгору Малкіну по шидо. А у першій втішній сутичці Кутенков зазнав поразки від представника Молдови Вадима Гімбовщі.

На всіх українців виграли лише чотири сутички в рамках юніорського чемпіонату світу.

Що відомо?

• Україна не брала участь на чемпіонаті світу з дзюдо 2023 року серед юніорів через допуск до змагань в нейтральному статусі сімох російських спортсменів, один з них — діючий військовослужбовець.
  • Єлизавета Литвиненко — бронзова медалістка чемпіонату світу-2022, що проходив у Ташкенті.