Українці залишилися без нагород на Masters в Єрусалимі

В столиці Ізраїлю відбувся заключний і найпрестижніший турнір в календарі IJF World Tour поточного року — Masters-2022. Участь у турнірі взяли більше 350 учасників, серед них і 7 представників збірної України.

У перший змагальний день на татамі Pais Arena вийшло троє українських дзюдоїстів. У категорії до 60 кг нашу команду представляли Артем Лесюк та Дільшот Халматов. Обидва наших хлопців вдало розпочали свій турнірний шлях.

У першому раунді Артем здолав місцевого улюбленця публіки, 19-річного ізраїльтянина Яма Вольцака, який посів 5 місце на цьогорічному чемпіонаті світу. Наприкінці основного часу поєдинку нашому спортсмену вдалося виконати результативний кидок і заробити оцінку «Ваза-арі». В свою чергу Дільшот Халматов на Golden Score здолав досить потужного представника Нідерландів Торніке Цякадоеа.

На жаль, продовжити переможну ходу у другому раунді нашим дзюдоїстам не вдалося. Лесюк у додатковий час поступився титулованому іспанцю Гаррігосу, а Халматов програв представнику Азербайджану Хусейнову.

Аналогічним турнірний шлях видався і у Богдана Ядова (до 66 кг). Діючий чемпіон Європи у стартовому поєдинку менш ніж за хвилинку впевнено переміг молдованина Раду Ізвореану, після чого на стадії 1/8 фіналу поступився представнику Ізраїлю Талу Флікеру.

У другий змагальний день Masters в Єрусалимі збірну України представляли Гєворг Манукян (до 81 кг) та Наталія Чисяткова (до 70 кг). На жаль, нашим спортсменам не вдалося подолати стартовий раунд. У напруженій сутичці Гєворг на Golden Score поступився канадійцю Франсойсу Гаутеру Драпеау.

В свою чергу Наталія програла майбутній переможниці турніру, срібній призерці Олімпійських Ігор-2020 з Австрії Міхаелі Поллерес.

В заключний змагальний день на татамі вийшли Яків Хаммо (понад 100 кг) та Єлизавета Литвиненко (до 78 кг). Розпочавши свій турнірний шлях з другого раунду, наш досвідчений суперваговик іппоном на 20 секунді поєдинку здолав словенця Енея Марініча.

Після цього на стадії 1/4 фіналу в напруженому поєдинку проти представника Нідерландів Юра Спійкерса, Яків на Golden Score зазнав поразки. На жаль, не вдалося українцю здобути перемогу і у втішному поєдинку проти представника Монголії Одхуу. Українець отримав три Шидо в основний час, після чого припинив боротьбу на турнірі.

Бронзова призерка чемпіонату світу Єлизавета Литвиненко у першому раунді зустрілася з добре знайомою суперницею з Косова Лоріаною Кукою, яку здолала завдяки «Ваза-арі» на четвертій хвилині сутички. На жаль, продовжити успішну ходу на турнірі українці завадила срібна призерка Олімпійських ігор з Франції Маделейне Малонга, поєдинку з якою наша дзюдоїстка заробила три попередження і на цьому завершила свої виступи.

Отож, найкращим результатом для української збірної в Єрусалимі стало 7 місце Якова Хаммо. Вже незабаром українці повернуться додому на новорічні свята, після чого з 9 січня відправляться на міжнародний тренувальний збір до Австрії.