20-річний українець Казіміров здобув дебютну «бронзу» на Грендслемі з дзюдо в Антальї

20-річний українець Казіміров здобув дебютну "бронзу" на Грендслемі з дзюдо в Антальї

Найкращий результат дзюдоїста на цьому рівні.

Україна здобула другу медаль на Грендслемі з дзюдо, що проходить в турецькій Антальї. Дебютну нагороду на цьому рівні виграв 20-річний Владислав Казіміров.

Україну на п’ятому Грендслемі з дзюдо у 2023 році представляють 16 спортсменів, серед яких лідери команди у своїх вагових категоріях. Попри відсутність у заявці бронзової призерки попереднього турніру цього рівня — Юлії Курченко — до збірної повернулась Дар’я Білодід (до 57 кг).

Першу нагороду на Грендслемі в Антальї Україна здобула на старті змагань. У ваговій категорії до 60 кілограмів срібну медаль завоював Дільшот Халматов. Окрім цього, у перший день турніру наблизилась до нагороди Білодід, однак у чвертьфіналі дзюдоїстка вдруге поспіль на Грендслемі отримала «повну» дискваліфікацію.

У другий змагальний день Грендслему до нагороди для збірної України наблизився 20-річний Владислав Казіміров, який змагався у ваговій категорії до 73 кілограмів. Для дзюдоїста турнір у Антальї став четвертим змаганням цього рівня у 2023 році, однак жодної нагороди 20-річний спортсмен до цього не здобував.

Свій шлях на Грендслемі у Антальї Казіміров розпочав з перемоги над 23-річним Адамом Стодольські. Після цього Владислав пройшов за рішенням суддів Акіля Гякова, учасника Олімпіади у Токіо (сьоме місце) та дворазового переможця Грендслему Дархана Койбагара.

У чвертьфіналі український дзюдоїст поступився дворазовому бронзовому призеру чемпіонатів світу та чотириразовому переможцю Грендслемів Хідаяту Гейдарову із Азербайджану. Попри це, через втішні сутички Казіміров зміг вийти до «бронзового» фіналу, здолавши іспанця Сальвадора Касес Року.

У матчі за «бронзу» суперником Казімірова став досвідчений німець Ігор Вандтке, однак українському дзюдоїсту вдалося здобути перемогу. Він активніше діяв упродовж часу сутички, а наприкінці зміг виконати прийом, за який отримав переможний бал.

Це дебютна медаль Казімірова в кар’єрі на рівні Грендслемів з дзюдо. Востаннє український дзюдоїст посідав місце на подіумі у травні 2022 року на юніорському Кубку Європи в Малазі.

Хто такий Владислав Казіміров

• Владислав Казіміров — 20-річний дзюдоїст із Києва.
  • На дорослому рівні Казіміров почав виступати у 2022 році.
  • У 2023 році взяв участь у Гран-прі з дзюдо у Португалії, де в 1/8 фіналу поступився майбутньому срібному призеру змагань з Казахстана Жансаю Смагулову.