Два «золота», чотири медалі. Україна проводить найкраще молодіжне Євро з дзюдо за 20 років: підсумки другого дня

Україна завоювала три медалі в другий день чемпіонату Європи з дзюдо

Збірна проходить до проміжного топ-3 медального заліку.

У німецькому Потсдамі триває молодіжний чемпіонат Європи з дзюдо. За підсумками змагань суботи, 18 листопада, на турнірі розіграли всі нагороди в індивідуальних турнірах вагових категорій.

За підсумками першого змагального дня збірна України мала на чемпіонаті одну медаль — «золото» Назара Віскова в категорії до 60 кг. У топ-5 турніру до 73 кг також увійшов Євген Гончарко.

На другий день турніру припали ще сім турнірів: три — серед жінок, ще чотири — серед чоловіків. Україну в них сумарно представляли 10 дзюдоїстів.

Як виступили українські дзюдоїсти 18 листопада?

• Друге «золото» збірної на турнірі виборола Юлія Курченко, що тріумфувала в категорії до 78 кг. Українка здобула свою другу перемогу в сезоні (та п’яту міжнародну медаль сезону — усіх ґатунків).
  • На шляху до «золота» Курченко здобула три перемоги іппоном. А у фіналі впоралася з німкенею Раффаелою Ігл за 42 секунди на татамі.
  • Перше «срібло» на чемпіонаті Україні принесли виступи Анни Олійник-Корнійко та Нікіти Юданова — в категоріях 70 та 90 кг відповідно.
  • Зупинити українських віцечемпіонів Європи вдалося лише у фіналі. Юданов поступився у «золотій» сутичці угорцеві Петеру Сафрані, Олійник-Корнійко — німкені Замірі Бок.
  • У змаганнях категорій до 81, 100 та понад 78 кг наблизилися до нагород Владислав КолобовОлексій Єршов і Руслана Булавіна відповідно. Українці зазнали поразок у «бронзових» сутичках та завершили Євро на п’ятій сходинці.
  • Решта українців закінчили виступи за підсумками другого раунду своїх вагових категорій: до 70 (Аліса Віденеєва), 78 (Анна Казакова), 81 (Вадим Леонтьєв) та 90 (Тимур Валєєв) кг.

Всі медалі України на молодіжному Євро-2023:

• «золото»: Назар Вісков (60 кг), Юлія Курченко (78 кг)
  • «срібло»: Анна Олійник-Корнійко (70 кг), Нікіта Юданов (90 кг)

Що означають результати українських дзюдоїстів?

• Україна вперше з 2003 року має на молодіжному Євро дві золоті та дві срібні медалі. Відтак Євро-2023 вже став найуспішнішим для збірної за 20 років на молодіжному рівні.
  • За підсумками індивідуальних турнірів Україна посідає третє місце медального заліку Євро-2023. Грузія на другій сходинці випереджає «синьо-жовтих» лише завдяки єдиній бронзовій нагороді.
  • Вдруге поспіль Україна має чотири медалі на молодіжному Євро. Утім, у 2022 році збірна не здобувала золотих медалей: два «срібла» та дві «бронзи».

• Євро-2003: 2 + 4 + 5 = 11

До завершення чемпіонату на Євро розіграють ще один комплект нагород — у змішаному командному турнірі неділі, 19 листопада. Титул чемпіонів Європи відстоюватиме збірна Туреччини.