БОГДАН ЯДОВ: «НЕ РОЗУМІЮ, ЧИ ПОВЕРНЕТЬСЯ ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД ДО IJF, І ЧИ ВОНИ ЗРОЗУМІЮТЬ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ»

Богдан Ядов: «Не розумію, чи повернеться здоровий глузд до IJF, і чи вони зрозуміють, що відбувається в Україні»

Дзюдоїст збірної України Богдан Ядов в інтерв’ю XSPORT розповів про підготовку до змагань в умовах війни на Батьківщині, виступи на турнірах, де немає росіян та білорусів, вбивство російською ракетою юної дзюдоїстки Вікторії Івашко та бажання відібратись на Олімпійські ігри.

Про збір у словацькому Шаморіні

«Ми у Словаччині були навесні, коли готувались до турніру у Тбілісі. Тут дуже крута база, і гарні умови. Нам подобається, і думаю, що ми не востаннє тут аби пройти збір загально-фізичної підготовки.

Налаштовуватись на тренування немає проблем, адже я – професіонал і розумію, що завжди маю тримати себе у тонусі. Проте дивитись на те, що ми не можемо виступати на всіх турнірах – сумно. Я не розумію, чи взагалі повернеться здоровий глузд до IJF, і чи вони взагалі зрозуміють, що відбувається у нас в країні. Наразі вони допустили рф та білорусь до змагань у Таджикистані, думаю, вони виступлять і у Казахстані та Монголії також».

Про виступи на турнірах

«Наразі ми тренуємось так, що завжди маємо бути готовими виступити на турнірі. Якщо їдемо, то ми готові. Як це було перед Австрією, коли після чемпіонату світу нам сказали, що ми виступимо у Лінці. І ми налаштовувались на цей турнір.

Зараз ми плануємо виступити на Masters у Будапешті, сподіваюсь, що рф та білорусь туди не поїдуть, а ми поїдемо».

Про бойкот турнірів, де виступає рф та білорусь

«Рішення не виступати на одних турнірах з росіянами та білорусами приймала вся команда і вся Федерація, тому ми маємо його дотримуватись і йти одним шляхом. Так, нам буде важче кваліфікуватись на Олімпіаду. Зокрема, це буде важко зробити і для мене, адже я хочу не просто потрапити на Ігри, а опинитись у топ-8 аби отримати інший жереб на змаганнях. Проте я живу в реаліях сьогоднішнього часу, тому чекаю на змагання, на які можна буде поїхати.

Можливо, це і на краще. Японці, наприклад, не виступають багато, проте в них немає проблем з тим аби відібратись на Олімпіаду, і перемагати на сильних турнірах. Тому будемо як японці: якщо ми їдемо на турнір, потрібно на ньому брати медаль і показати свій максимум.

Якщо от зараз на Masters у Будапешті ми виступимо, і якщо наша вся команда візьме по медалі, це для кожного з нас вже половина шляху до олімпійської ліцензії. Потім буде чемпіонат Європи у Франції, думаю, вони туди не поїдуть також, а нам там потрібно буде брати медалі. Словом, на кожному турнірі потрібно буде показувати більше ніж свій максимум».

Про вбивство росіянами 10-річної київської дзюдоїстки Вікторії Івашко

«Я побачив у мого товариша по команді Дільшота Халматова, що ця дівчина тренувалась в клубі у його брата. Це велика трагедія, адже Вікторія теж мріяла про перемоги, вона в майбутньому могла змагатись в Grand Prix, могла б стати одним з лідерів нашої збірної. Проте вони просто взяли і забрали її життя. Вони кожного дня забирають життя у наших людей, у дітей. Навіть важко про це говорити.

Ми у Словаччині вже тиждень тренуємось, і за цей тиждень п’ять днів я нормально не сплю, адже Україну постійно обстрілюють, і моя родина також йде в укриття, і ночує там. Дуже важко зараз тренуватись в таких умовах».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *