Повний комплект нагород від українців з Кубку Європи в Празі

У столиці Чехії Празі відбувся відкритий континентальний Кубок серед дорослих, в якому взяли участь понад 440 дзюдоїстів з 41 країни. Потужним складом на змаганнях була представлена і збірна України, представникам якої вдалося завоювати повний комплект нагород.

Золото в скарбничку нашої команди у другий змагальний день приніс Євгеній Балєвський. Наш суперваговик впевнено виграв свою підгрупу, здолавши представників Монако та Франції, після чого у півфіналі іппоном здолав австрійця Мовлі Борчашвілі.

У фіналі Євгеній мав зустрітися з представником Словаччини Маріусом Фізелем, проте суперник українця не вийшов на сутичку, відповідно наш дзюдоїст став чемпіоном змагань. Це перше золото з турнірів European Open в кар’єрі 23-річного українця.

Так само до фіналу змагань у ваговій категорії до 100 кг пробився Антон Савицький. Наш дзюдоїст впевнено здолав суперників з Чехії та Італії, після чого у півфіналі на Golden Score завдяки прийом із розділу Ashi-waza розібрався з болгарином Борісом Георгієвим.

А ось у фінальній сутичці проти досвідченого француза Александра Іддіра українець, на жаль, припустився помилки, і пропустив кидок на іппон у додатковий час. У підсумку Антон став срібним призером змагань.

Разом з Савицьким п’єдестал пошани у цій же ваговій категорії розділив ще один українець – Олексій Єршов. Українець поступився на стадії чвертьфіналу французу Іддіру, після чого у втішній сутичці здолав ще одного співвітчизника Заура Дуньямалієва, а у поєдинку за бронзу з болгарином Георгієвим, програючи по ходу поєдинку «Ваза-арі», зміг взяти ініціативу в свої руки та виконати ефектний кидок на іппон.

Відзначимо, що ще двоє українських дзюдоїстів зупинилися за крок від нагороди, посівши підсумкові 5 місця – це Микита Голобородько (до 66 кг) та Руслана Булавіна (понад 78 кг). У загальнокомандному заліку українська збірна посіла підсумкове 4 місце.