ВІТАЛІЙ ДУБРОВА: «МЕНІ СОРОМНО ЗА ТЕ, ЩО ФЕДЕРАЦІЯ МОГО ВИДУ СПОРТУ ВЕДЕ ТАКУ ПОЛІТИКУ»

Віталій Дуброва: «Мені соромно за те, що Федерація мого виду спорту веде таку політику»

Головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва у великому інтервю XSPORT розповів про спілкування з Міжнародною федерацією дзюдо стосовно участі росіян та білорусів у змаганнях, висловив співчуття стосовно смерті від атак рф 9-річної дзюдоїстки у Києві, розповів про стан головної команди країни, плани по найближчим турнірам та категорично засудив виступ українських тенісисток в одних проти росіянок та білорусок на турнірах.

«Здорового глузду нашій Міжнародній федерації дзюдо не вистачає. Всі їх рішення за межами нормальності. Ми маємо якесь криве дзеркало. Мені навіть інколи здається, що вони війну в нас бачать так, що це не росія напала на Україну, а Україна напала на росію. Якщо почитати їх меседжі, послухати заяви IJF – це просто жах. Мені соромно за те, що Федерація мого виду спорту веде таку політику.

На жаль, нещодавно у Києві від обстрілів рф загинула юна дзюдоїстка Вікторія Івашко. Вона теж мріяла здобувати перемоги, завойовувати титули, проте, на жаль, IJF більше чомусь опікується російськими та білоруськими спортсменами, ніж тим, що в Україні гинуть діти».

Про докази для IJF

«Ми відправляли в Міжнародну федерацію багато доказів: що російські спортсмени є військовослужбовцями, що вони пропагують війну, що є докази цьому у соціальних мережах. Проте вони це не побачили. Ви ж бачили, що на чемпіонаті світу команда рф була допущена в повному складі.

Після чемпіонату світу ми в IJF написали лист, повністю обґрунтували недоречність допуску рф та білорусі до світової першості, проте нещодавно прийшла відповідь, в якій вони посилаються на якісь свої норми статуту, а також як мантру повторюють те, що вони найняли незалежну компанію, яка дуже кваліфікована. Проте вони не можуть надати нам її назву. Також вони не можуть показати нам звіт на 280 сторінок, який нібито є, адже це закрита інформація. Навіть спираються на певні закони Європарламенту про невідкриття даних. Як на мене, намагаються робити з нас дурнів».   

Про збір збірної України у Словаччині

«На зборі у Словаччині знаходиться той склад команди, який готується до Європейських ігор. Цей збір був запланований заздалегідь: участь цих спортсменів не планувалась ні у Таджикистані, ні у Казахстані. Працюємо, готуємось до наступних стартів, інша частина команди під’їде до нас невдовзі, і ми звідси вирушимо до Хорватії. А після цього, з 19 червня, будемо тренуватись на Олімпійській базі у Конча-Заспі, де вже будемо готуватись безпосередньо до Європейських ігор. Зараз це буде наш найважливіший старт.

Перший рік відбору на Олімпіаду завершується турніром у Казахстані, в нас сім спортсменів знаходяться в зоні потрапляння на Олімпіаду. На жаль, це два хлопця в 60 і дві дівчини в 78 кг. По факту, маємо 6 ліцензій – на перший рік завершення кваліфікації».

Про результат Gran Prix у Австрії

«Результат Gran Prix у Лінці мене задовольняє. Правда, могли виступити і краще. Ті ж Богдан Ядов та Антон Савицький могли показати себе краще. В цілому, динаміка досить непогана. В першу чергу виділю Мішу Свідрака, який завоював срібло в 81 кг. Також в 60 кг в нас стабільно виступають Дільшот Халматов та Артем Лесюк. Дівчата в 78 кг теж гарно себе показують, там в нас дві молоді представниці: Ліза Литвиненко та Юлія Курченко.

Я вважаю, що п’ять нагород на Grand Prix це досить пристойний виступ. За останні роки це наш рекорд, в нас до цього було по три нагороди в Грузії та Туреччині. Ми беремо нагороди в усіх вагових категоріях, що теж радує».

Про тренування команди в умовах війни

«Основна команда в нас забезпечена: тренуємось і вдома, і закордоном, і в клубах на місцях, тому умови є. Маємо проблему зі спарингами, адже багато спортсменів середньої ланки зараз або на фронті або припинили виступи. З цим є проблема. А основна команда, не зважаючи на війну, в принципі, всім необхідним забезпечена».

Про дискусії щодо неучасті українських спортсменів у одних турнірах з атлетами з рф та білорусі

«У нас зараз в країні дуже багато дискусій стосовно бойкоту і неучасті українських спортсменів у тих змаганнях, де виступають росіяни. Я ще раз хочу наголосити: це необхідний крок, адже якщо ми будемо брати участь у одних змаганнях з росіянами та білорусами, ми їх таким чином будемо легітимізувати. Ми ось нещодавно коли в Австрії виступали, то нам там відразу казали: «Так ваші ж тенісисти грають, ніхто ж не побився». Це така маніпуляція, і всі розмови про те, що у спортсменів фронт на татамі, на килимах, на доріжках – це не вірно. Фронт у нас тільки там, де наші воїни, і де ЗСУ захищають нас, і де життя і смерть. Все інше – це просто спорт.

Ні в якому разі не потрібно виступати, потрібно цю лінію тримати навіть жертвуючи участю у змаганнях та рейтингами, адже як тільки 1-2 види спорту почнуть брати участь у одних турнірах з рф чи білоруссю, відразу нам почнуть це ставити в приклад. Якщо в когось є думки аби робити якісь акції протесту під час змагань, то, наприклад, в дзюдо неможливо ніяку акцію зробити. Максимум, що можна зробити, це побитись з ними прямо на татамі.

Я категорично засуджую наших тенісисток. В більшості з них менеджери іноземці, і їм начхати на нашу країну, їх цікавлять лише гроші та рейтинги. Категорично засуджую, вони не мають грати проти росіянок та білорусок. Якщо поцікавитись цією ситуацією трошки глибше, що я і зробив, все стає очевидно. Те, що кажуть дівчата в інтерв’ю, то це не їх слова, це слова їх менеджерів, які вони їх вкладають у вуха.

Ще раз наголошую: ми не повинні брати участь у одних змаганнях з росіянами і білорусами, це єдиний шлях аби запобігти їх участі у олімпійських іграх. Навіть якщо це буде в жертву для наших видів спорту». 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *