Запорізькі дзюдоїсти здобули нагороди на Всеукраїнських змаганнях

Нині у Запорізькій дитячо-юнацькій спортивній школі № 11 займається понад 300-а дітей. Найбільше відділення – дзюдо.

На Всеукраїнському чемпіонаті на Кубок Києва з дзюдо вихованець Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи № 11 Ілля Власов став першим і виконав норматив майстра спорту України. Хлопець говорить, що займається дзюдо вже 9-й рік і вважає його найкращим видом спорту.

Тренування у дитячо-юнацькій спортивній школі №11 відбуваються у 4-х залах в різних районах міста. Тренуються кілька груп дітей. У молодшій три рази на тиждень займаються діти віком 9-10 років, у старшій – підлітки від 15 років, вони тренуються майже щодня.

Як розповідають тренери, з початком війни багато учнів були вимушені покинути країну і наразі виступають за Україну вже за кордоном, виборюючи кубки в Словенії, Словакії та Німеччині. Проте групи знов наповнюються новими спортсменами. Під час тренувань дзюдоїстів, тренери намагаються розвивати у вихованців не лише спортивну майстерність, а й кращі людські якості. Адже в основі боротьби дзюдо — два фундаментальні філософські принципи: використання тіла і духу та взаємна допомога і розуміння. Саме це і намагається передати своїм учням заслужений тренер України Вахід Тахмазов.

— Як вчив мене ще мій тренер, спочатку треба бути людиною, а потім найкращим спортсменом. Якщо не будеш людиною, то яким би чемпіоном не був, — це вже не дзюдо. У дзюдо має бути повага. Повага до старших, до слабких, повага до школи, до команди. Тільки тоді можна досягти результатів на змаганнях. Людяність – на першому місці, — говорить заслужений тренер України Вахід Тахмазов.

Через тиждень юних дзюдоїстів очікує новий чемпіонат у віковій категорії до 15 років, нині у спортсменів триває підготовка. Сподіваються, що здобудуть чергові перемоги та привезуть до Запоріжжя медалі найвищого ґатунку.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *