6 нагород від українських юніорів на Кубку Європи в Познані

В польскому містечку Познань відбувся континентальний Кубок серед спортсменів до 21 року, в якому взяли участь 33 представника України. За два змагальні дні скарбничка української команди поповнилася 6 нагородами.

На найвищу сходинку п’єдесталу у категорії до 78 кг підійнялася 18-річна Анна Казакова! Українка розпочала свій турнірний шлях з другого раунду, де іппоном здолала представницю Туреччини Коркмаз, після чого у чвертьфіналі так само іппоном розібралася з господаркою татамі полячкою Мусжинською.

У півфіналі Анна здолала турчанку Агас, а у фіналі менш ніж за півхвилини перемогла ще одну представницю Туреччини Ціцек! Це дебютне золото з континентальних Кубків для нашої дзюдоїстки! Щиро вітаємо Анну та увесь тренерський штаб з даною звитягою!

Ще одну нагороду у перший змагальний день для нашої команди завоював 17-річний Назар Вісков! У попередніх раундах українець здолав представників Туреччини та Німеччини, проте у чвертьфіналі за «Шидо» поступився французу Еліону Гамбу.

Після цього Назар одержав перемогу у двох втішних сутичках з представниками Ізраїлю та Бельгії, а у поєдинку за бронзу не залишив шансів італійцю Андреіні.

У другий змагальний день у категорії до 90 кг срібну нагороду завоював Олексій Болдирєв. Українець впевнено виграв свою групу, здобувши три перемоги над суперниками з Латвії, Нідерландів та Франції, після чого у півфіналі здолав азербайджанця Багірова, а у фіналі, на жаль, поступився голландцю Ден Гартогу, отримавши три попередження.

Це третя поспіль нагорода для Олексія з етапів Кубку Європи серед юніорів. Після золотих нагород Ліньяно і КоЇмбрі, українець додав до своєї колекції срібло Познані. Вражаюча серія, так тримати!

Бронзову нагороду у категорії до 48 кг завоювала чемпіонка світу серед кадетів Анастасія Суперсон. Після стартової перемоги над суперницею з Франції, в 1/8 фіналу українка поступилася італійці Жіжліоне, після чого потрапила до втішної сітки. Здобувши там дві перемоги над дзюдоїстками з Нідерландів, у поєдинку за бронзу Анастасія здолала італійку Мацолу, тим самим вперше для себе підійнялася на п’єдестал пошани юніорських змагань.

У категорії до 81 кг бронзу завоював Ігор Цуркан. Українець здобув три перемоги на попередній стадії, після чого у півфіналі поступився італійцю Маддалоні Носа. Зібравши волю в кулак у поєдинку за бронзу Ігор здолав ще одного представника Італії Салветті, і вдруге поспіль після турніру в Коімбрі піднявся на третю сходинку п’єдесталу пошани.

Заключну бронзу для української збірної приніс Іван Кутенков (до 90 кг). Поступившись вже у стартовому поєдинку азербайджанцю Багірову, Іван подолав надскладну втішну сітку, здобувши 4 перемоги, після чого у поєдинку за бронзу здолав свого співвітчизника Назарія Юрчака, який в свою чергу у півфіналі поступився майбутньому чемпіону змагань з Нідерландів.

Відзначимо, що крім Назарія Юрчака, за крок від нагороди, посівши 5 місце, також зупинилася Марія Рицька (до 70 кг). 7 місця на турнірі посіли Гліб Дубіна (до 66 кг), Назар Кулєшов (до 73 кг) та Ілля Клименко (до 81 кг).

В загальнокомандному заліку збірна України посіла 6 місце. По завершенню змагань більшість спортсменів повернуться додому, а вже 20 квітня візьмуть участь в Кубку України, який відбудеться в Києві.