7 нагород від українців у перший змагальний день КЄ в Таллінні

Блискавично розпочали свій виступ українські дзюдоїсти на відкритому Кубку Європи серед дорослих в естонському Таллінні. У перший змагальний день одразу семеро українців підійнялися на п’єдестал пошани.

Золото у категорії до 66 кг завоював Микита Голобородько. 21-річний киянин впевнено виграв свою підгрупу, після чого у півфіналі здолав фіна Луукаса Сагу, а у фіналі чудовим іппоном переміг італійця Валеріо Аккоглі. Це вже друга золота нагорода з Кубків Європи нинішнього сезону в активі Микити, після перемоги в Софії.

Бронзові нагороди у цій же категорії завоювали ще два українця – Каро Марандян і Вадим Чернов. Обидва українці поступилися на стадії чвертьфіналів, проте виграли свої втішні сутички, а у поєдинках за бронзу здолали Фінляндії та Ізраїлю відповідно.

Ще одне золото в скарбничку нашої команди принесла Анастасія Чижевська (до 57 кг). На стаддії чвертьфіналу українка здолала суперницю з Фінляндії, після чого у півфіналі розібралася з опоненткою з Естонії, а у фіналі утриманням перемогла суперницю з Нідерландів. Для 20-річної Анастасії це перша нагорода на рівні Кубків Європи серед дорослих.

Так само на найвищу сходинку п’єдесталу у категорії  до 63 кг підійнялася Юлія Гребеножко. Українка посіяна під першим номером спочатку здолала суперницю з Молдови, після чого у півфіналі розібралася з француженкою, а у фінальній сутичці красивим іппоном здолала суперницю з Данії.  Для Юлії це вже друга золота нагорода з турнірів European Open нинішнього сезону.

Бронзову нагороду у цій же категорії завоювала Анастасія Антіпіна. Діставшись стадії півфіналу, наша дзюдоїста поступилася представниці Данії, після чого у поєдинку за бронзу змогла за Шидо здолати представницю Лівану.

У категорії до 48 кг також на третю сходинку п’єдесталу підійнялася Марія Буйок. Наша дзюдоїста розпочала свій турнірний шлях одразу зі стадії півфіналу, де поступилася представниці Іспанії. А ось у поєдинку за бронзу наша спортсменка больовим прийомом на руку здолала ще одну представницю Іспанії, тим самим завоювавши сьому нагороду в кар’єрі з континентальних Кубків.

Таким чином сьогодні в Таллінні тричі звучав гімн України, і сім разів підіймався прапор. За підсумками змагального дня збірна України очолює загальнокомандний залік.

Відзнчимо, що за крок від нагороди, посівши 5 місце, на турнірі зупинився Сергій Неботов (до 73 кг). У неділю, 9 липня, в Таллінні відбудеться заключний змагальний день Кубку Європи.з