Богдан Ядов та Єлизавета Литвиненко – найкращі спортсмени 2022 року

Традиційно наприкінці грудня Федерація дзюдо України підбиває підсумки та публікує рейтинг спортсменів, тренерів, а також регіонів за результатами змагань календарного року. Не дивлячись на те, що 2022 рік видався надзвичайно складним для нашої країни, завдячуючи Збройним силам України наші спортсмени мали змогу захищати честь держави як на міжнародній арені, так і змагатися між собою на внутрішніх стартах.

Отож, за підсумками всіх змагань, найкращим спортсменом 2022 року став Богдан Ядов. Цього року в активі 26-річного спортсмена золото чемпіонату Європи в Софії, бронзові нагороди на Grand Slam в Тель-Авіві, а також Grand Prix в Португалії, крім цього Богдан став 7 на чемпіонаті світу в Ташкенті. У підсумку Ядов набрав 5050 балів і впевнено очолив рейтинг спортсменів-чоловіків.

На другому місці розташувався наш досвідчений суперваговик Яків Хаммо, який цього року хоч і не часто підіймався на п’єдестал пошани, але демонстрував стабільно високі результати на турнірах IJF World Tour.

А на трійку призерів замкнув юний 17-річний харків’янин Назар Вісков, який цього року завоював бронзові нагороди кадетського та юніорського чемпіонатів Європи, був третім на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, а також піднявся на третю сходинку п’єдесталу дорослого чемпіонату України.

Найкращою спортсменкою 2022 року було визнано Єлизавету Литвиненко. 18-річна дніпрянка цьогоріч створила справжній фурор на чемпіонаті світу в Ташкенті, дійшовши до бронзового фіналу, і здолавши там олімпійську чемпіонку з Японії Шорі Хамаду.

Крім цього в активі Єлизавети золото чемпіонату Європи серед юніорів, золото ЄЮОФ-2022, нагороди з юніорських та дорослих Кубків Європи. З загальним результатом 7165 балів Єлизавета впевнено очолила жіночий рейтинг.

На другому місці розташувалася Наталія Чистякова, яка цього року в своєму активі має бронзу турніру Grand Slam в Тбілісі, а також бронзову нагороду молодіжного чемпіонату Європи.

Третю позицію посіла Дар’я Білодід, для якої цей рік став адаптаційним в новій для себе ваговій категорії до 57 кг. Вже в ній наша бронзова призерка Олімпійських Ігор стала першою на Кубку Європи в Ризі, а також посіла 7 місце на чемпіонаті світу в Ташкенті.

Найкращим чоловічим тренером 2022 року стала Ганна Каштанова, вихованці якої принесли їй в сумі більше 7000 очок, друге місце посів Віталій Самотуг, а на третьому розташувався головний тренер збірної України Віталій Дуброва.

Найкращим жіночим тренером став Віктор Кощавцев, друге місце посів старший тренер жіночої збірної Андрій Блошенко, а на третьому місці розташувався особистий тренер Єлизавети Литвиненко Сергій Сінілов.

У зведеному рейтингу тренерів перемогу здобула Ганна Каштанова, друге місце посів Віктор Кощавцев, третє – Віталій Самотуг. До Топ-5 також увійшли Віталій та Сергій Дуброви.

У рейтингу регіонів з великою перевагою перше місце посіло місто Київ, представники якого здобули найбільше рейтингових очок на всіх турнірах. Друге місце – Дніпропетровська область, третє – Чернігівська.

З повним рейтингом ви можете ознайомитися за посиланням.