Дар’я Білодід принесла Україні першу медаль на Мастерсі-2023 з дзюдо: результати українців

Дар'я Білодід принесла Україні першу медаль на Мастерсі-2023 з дзюдо: результати українців

У перший день турніру збірну представляли чотири спортсмени.

Українські дзюдоїсти розпочали виступи на турнірі Мастерс в Будапешті. У перший змагальний день збірна виборола одну нагороду.

Після тривалої паузи змагання Світового туру IJF повернулися 3-денним Мастерсом в Угорщині. Україна відрядила на турнір сімох атлетів, з яких лише Дар’я Білодід раніше здобувала медалі турніру («бронза» в Досі 2021-го).

У перший день сутичок на татамі виходили чотири українці. Білодід змагалася в категорії до 57 кг, Артем Лесюк і Дільшот Халматов — до 60 кг, а Богдан Ядов — до 66 кг.

Як виступили українці

• Першим виступи завершив Халматов: поступився в першій сутичці представнику Монголії Цогту-Очіру Бямбаджаву.
  • У тій самій категорії другого раунду дістався Лесюк, заливши поза турніром Достона Рузієва з Узбекистану. Проте вже в другій сутичці «іппоном» програв грузину Темуру Нозадзе.
  • Ядов єдиний з чоловіків дістався четвірки найсильніших, але поразка від шестиразового переможця Грендслемів, Дениса Вієру з Молдови позбавила Богдана шансів на «золото».
  • Натомість Ядов мав змагатися за «бронзу» з представником ОАЕ Нармандахом Баянмунхом. Але вдруге програв «іппоном» після 1:39 хвилини на татамі.
  • Білодід стартувала з гучної перемоги: з одним «ваза-арі» залишила поза турніром олімпійську чемпіонку Ріо, бразилійку Рафаелу Сілву. У другій сутичці українка пройшла віцечемпіонку світу-2018, Некоду Смайт-Девіс з Великої Британії, але за крок від півфіналу зазнала поразки від володарки олімпійського «срібла» Токіо, француженки Сари-Леоні Сізік.
  • Аби здобути «бронзу», Білодід мала вигравати дві втішні сутички. Та вже у першій здолала Вероніку Тоніоло, чемпіонку світу-2019 серед юніорок.
  • «Бронзова» сутичка розгорталася між українкою та німкенею Паулін Штарке (від початку року — медалісткою Грендслему в Ташкенті). За чотири хвилини суперниці виконали по одному «ваза-арі» та визначали медалістку за правилом «золотого рахунку», після 30 секунд якого Білодід виконала видовищний «іппон» — перемога українки!

Результати українців (4 серпня)

• чоловіки, до 60 кг: Дільшот Халматов — перший раунд; Артем Лесюк — другий раунд
  • чоловіки, до 66 кг: Богдан Ядов — «бронзовий» фінал
  • жінки: до 57 кг: Дар’я Білодід — «бронза»

Мастерс у Будапешті: що відомо

• Турнір триватиме до 6 серпня включно. Організатори розігрують 14 комплектів нагород і призовий фонд у 196 тисяч євро.
  • В суботу, 5 серпня, українці на Мастерсі не змагатимуться. Натомість наступного дня на татамі виходитимуть Юлія Курченко, Єлизавета Литвиненко (обидві — 78 кг) та Євгеній Балєвський (понад 100 кг).
  • Україна востаннє вигравала медалі Мастерсів у 2021 році: по «бронзі» здобули Дар’я Білодід (48 кг) та Яків Хаммо (+100 кг).