Дзюдоїст Савицький вперше за сім років здобув медаль рівня Гран-прі: як це сталося

Український дзюдоїст Антон Савицький здобув свою другу медаль в сезоні-2023. У змаганнях вагової категорії до 100 кг українець виборов «бронзу» на Відкритому кубку Океанії в авсралійському Перті.

Хоча Кубок Океанії безпосередньо не відноситься до серії змагань Гран-прі, на турнірі розіграли такий самий обсяг рейтингових очок. Так, переможці вагових категорій за підсумками турніру отримали по 700 залікових балів.

На турнір заявилися три українці: крім Савицького, на татамі виходили Михайло Свідрак і Євгеній Балевський — у вагових категоріях до 81 кг і понад 100 кг відповідно.

Як виступили українці?

• Стартувавши з перемоги над кіпріотом Георгіосом Круссаніотакісом, Антон Савицький на шляху до чвертьфіналу іппоном поборов бронзового призера цьогорічного австрійського Гран-прі — данця Матіаса Мадсена.
  • У своїй найдовшій сутичці на турнірі (3:28 хвилини) українець з єдиним ваза-арі переміг 20-річного німця Джорджа Удсілаурі та пройшов до четвірки фіналістів.
  • За місце у фіналі Савицькому випало позмагатися з 21-м номером світового рейтингу, бразильцем Рафаелем Бузакаріні. Після 1:25 хвилини цьогорічний призер тбілісського Гранпрі виграв сутичку іппоном.
  • У «бронзовому» поєдинку Савицький переміг колумбійця Франсіско Баланту і завершив турнір з медаллю та доробком у 350 залікових очок.
  • Михайло Свідрак пройшов до втішних сутичок у категорії до 81 кг. І завершив виступи поразкою від швейцарця Орельєна Бонферроні — підсумкове п’яте місце.
  • Євгеній Балевський пропускав перший раунд категорії понад 100 кг. А в другій сутичці на турнірі програв британцеві Веслі Грініджу.

Що означає медаль Антона Савицького?

• Друга медаль українця в сезоні-2023 після «срібла» на Кубку Європи в Празі наприкінці вересня.
  • Друга в кар’єрі нагорода Савицького на рівні Гранпрі. Та перша — з 2016 року, коли українець здобув «бронзу» на етапі в Будапешті.
  • Медаль Савицького — 11-та для України цьогоріч на рівні Гран-прі. Єдине «золото» в сезоні серії залишається в доробку Дільшота Халматова (Загреб, 60 кг).