«У думках нас уже відспівали», — дзюдоїстка Єлизавета Шевченко про перебування в полоні

Дзюдоїстка Єлизавета Шевченко із Чернігова

«1 квітня я вперше за місяць набрала своєму тренеру. Він сказав, що це найкращий в його житті подарунок на день народження. Бо в думках нас уже відспівали, знаючи, що в  Ягідному такі ж жорстокі військові підрозділи росії, як у Бучі», — розповідає дзюдоїстка Єлизавета Шевченко.

Дівчина разом з родиною поїхала у Ягідне до бабусі та дідуся, сподіваючись там перечекати буремні часи лютого 2022 року. Однак, усі потрапили у пастку.

«5 березня нас усіх забрали до підвалу школи. Часу зібратися не було. Однак, маючи досвід постійних переїздів по спортивних зборах, я тримала рюкзак з усіма документами та грошима біля себе. З ним і пішла», — згадує спортсменка.

У школі Ягідного росіяни облаштували штаб та прикрилися цивільними. Майже чотири сотні людей різного віку (найменшому 3 місяці, найстаршій – 93) більше 20 днів знаходилися у приміщенні, де не можна було навіть розпростати ноги. За час полону від задухи, голоду та загострення хвороб померло 11 людей. Винести мертвих дозволяли не відразу.

Підвал Ягідного, де силоміць утримували більше 300 людей. Березень 2022 року

Підвал Ягідного. Фото Ольги Меняйло

«Подихати свіжим повітрям майже не випускали, їжі було обмаль. Було складно, як морально, так і фізично. Мені здається, що впоратися з усім цим мені теж допоміг спорт: загартованість фізична та вміння керувати власними емоціями», — розповідає дзюдоїстка.

Дядька дівчини росіяни вивели та розстріляли. Батько і нині у російському полоні.

За час у підвалі спортсменка значно втратила форму. Дуже позначився стрес.

«Мені довелося звернутися до психолога. Зрозуміла, що сама не впораюся».

Через особисті контакти та власними силами тренер спортсменки Олександр Маркін організував її виїзд за кордон. Тривалий час в Польщі вона відновлювалася та готувалася до Чемпіонату України, у якому таки здобула першість

Чемпіонат України з дзюдо
Чемпіонат України з дзюдо

«Деякі суперниці мали значно більше досвіду, старші на 5-7 років. Але в мене була мета», — ділиться дівчина.

«Я був впевнений, що у неї все вийде. Це було помітно і зрозуміло», — резюмує Олександр Маркін.

До слова, сам Олександр у перші дні повномасштабного вторгнення долучився до когорти чернігівських волонтерів: доставляв продовольство, евакуйовував людей на власному транспорті.

Олександр Маркін, спортсмен і волонтер з Чернігова

Олександр Маркін

Наразі Єлизавета Шевченко готується до наступного Чемпіонату. Тренер Олександр Маркін вважає, що дівчина готова і до міжнародного рівня. Однак, наразі нема фінансової можливості забезпечити участь у них.

Та найбільша мрія, якою вона поділилася з першим чемпіоном світу з дзюдо в історії України Георгієм Зантараєю – повернути батька та бути частиною великого спорту.

Своєму колезі Єлизавета нещодавно показала і найбільші зруйновані спортивні об’єкти області.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *