Київські дзюдоїсти посіли перше загальнокомандне місце на Кубку України

Кияни здобули 12 медалей. Фото: Федерація дзюдо України

Столичні спортсмени здобули на змаганнях 12 медалей.

Завоювавши 12 медалей (7 — золотих, 1 — срібну, 4 — бронзових), спортсмени з міста Києва стали кращими на Кубку України з дзюдо. Про це повідомила директорка Департаменту молоді та спорту КМДА Юлія Хан.

20 квітня в столичному легкоатлетичному манежі відбувся Кубок України з дзюдо — один з найважливіших стартів в національному календарі змагань. Цього року на змагання були заявлені 293 учасника з 21 регіону України, розповіли у Федерації дзюдо України.

Під час відкриття Кубку України відбулася урочиста церемонія проводів з великого спорту наших уславлених дзюдоїстів — першого в історії України чемпіона світу, триразового чемпіона Європи, багаторазового призера світових першостей Георгія Зантараї, а також переможців і призерів етапів Grand Slam і Grand Prix, учасників Олімпійських Ігор Кеджау Ньябалі та Єлизавети Каланіної.

Нагороду «Best of the best» від Європейського союзу дзюдо з рук віцепрезидента ФДУ Олександра Нагібіна одержав Георгій Зантарая. Подарунки від Національного олімпійського комітету всім трьом спортсменам вручив Міністр молоді та спорту, Президент НОК України Вадим Гутцайт.

Георгій Зантарая отримав нагороду «Best of the best». Фото: Федерація дзюдо України

«Хоч морально зі спортом я попрощався ще рік тому, адже розумів, що під час війни не буде можливості тренуватися, все одно приємно сьогодні отримати таку увагу. Подібні проводи обов’язково потрібно зробити традицією, щоб з честю проводжати наших спортсменів, віддавати їм шану, — зазначив Георгій Зантарая. — Наразі я залишаюся не тільки з дзюдо, а й взагалі з усім українським спортом. Хочу давати можливість молодим спортсменам реалізуватися, тому що знаю, як це зробити. Спорт дав мені все — роботу, сім’ю, друзів. Тому потрібно надати можливості майбутнім поколінням займатися спортом і досягати своєї мети».

Самі ж баталії на київських татамі продовжувалися до пізнього вечора. Гаряче було без виключення у кожній з вагових категорій. Яскравим видався фінал у чоловіків у категорії до 66 кг, в якому зійшлися киянин Микита Голобородько та представник Полтавщини Каро Марандян. У дуже конкурентній сутичці на сьомій хвилині Golden Score перемогу все ж вирвав Микита, якому вдалося виконати кидок на «Ваза-арі».

Кияни-переможці змагань

Серед чоловіків:

• 1 місце — Кирил Самотуг (60 кг); Микита Голобородько (66 кг); Заур Дуньямалієв (100 кг); Андрій Колесник (+100 кг);
  • 2 місце — Антон Рудник (+100 кг);
  • 3 місце — Едуард Штефанеса (66 кг), Сергій Неботов та Артем Рось (73 кг).
Призерки серед жінок. Фото: Федерація дзюдо України

Серед жінок:

• 1 місце — Тетяна Лімзаєва (57 кг), Анастасія Антіпіна (63 кг), Христина Гоман (+78);
  • 3 місце — Анастасія Северин (57 кг).

Від Генерального спонсору Кубку України компанії ETG.UA були вручені спеціальні грошові винагороди Михайлу Свідраку та Анастасії Антіпіній, які перемогли у номінації «За найкращу техніку», а також Микиті Голоробородьку та Христині Гоман, які стали найкращими у номінації «За волю до перемоги».

В загальнокомандному заліку впевнену перемогу здобула команда міста Києва, в активі якої 7 золотих, 1 срібна і 4 бронзові нагороди.

Друге місце посіли представники Івано-Франківської області (2-2-0), третіми стали представники Сумщини (2-2-4).

Після Кубку України тренерським штабом буде остаточно сформований склад української команди на світову першість.