Михайло Свідрак здобув «бронзу» на гран-прі з дзюдо у Загребі

Нагорода стала для збірної України третьою на турнірі в Хорватії.

Україна здобула одну нагороду у другий змагальний день гран-прі з дзюдо у хорватському Загребі. Бронзову нагороду «синьо-жовтим» приніс виступ Михайла Свідрака.

Турнір у Загребі українські дзюдоїсти розпочали з двох нагород. «Золото» та «бронзу» здобули Дільшот Халматов (до 60 кг) та Дар’я Білодід (до 57 кг) відповідно.

У другий змагальний день Україна була представлена чотирма дзюдоїстами у трьох вагових категоріях: Юлія Гребеножко (до 63 кг), Владислав Казіміров (до 73 кг), а також Сергій Крівчач та Михайло Свідрак (обидва – до 81 кг).

Гребеножко та Казіміров припинили шлях на турнірі після першої ж сутички, а Крівчач вибув за підсумками другого матчу. Натомість Свідрак став єдиним українцем, що претендував на медалі в другий день турніру.

Шлях Свідрака до «бронзи» гран-прі у Загребі

• Завдяки чотирьом перемогам Михайло Свідрак вийшов до півфіналу змагань. На цьому шляху український дзюдоїст здолав бразильця Гільєрме Шмідта, четвертого номера світового рейтингу у ваговій категорії до 81 кг.
  • За вихід до золотого фіналу Свідрак програв Медіксону Дель Орбе Кортореалю, але вийшов до бронзового фіналу.
  • У матчі за бронзу суперником Свідрака став представник Туреччини Ведат Альбайрак, 10 номер світового рейтингу.
  • Михайло Свідрак, 55-й номер світового рейтингу, у матчі за третє місце здобув дострокову перемогу іппоном.

Що означає результат Михайла Свідрака

• 22-річний Михайло Свідрак здобув другу нагороду на рівні гран-прі у кар’єрі. Раніше українець став другим на турнірі в Австрії у травні 2023 року.
  • Михайло Свідрак здобув четверту нагороду у 2023 році. Окрім двох медалей на рівні гран-прі, дзюдоїст став першим на міжнародному турнірі у Таллінні та третім – у Варшаві.
  • Медаль Свідрака стала для України третьою на турнірі: у проміжному медальному заліку збірна йде на п’ятому місці.