«Несподіванкою не стало». Українець Халматов — про здобуття дебютної медалі на турнірах Grand Slam з дзюдо

"Несподіванкою не стало". Українець Халматов - про здобуття дебютної медалі на турнірах Grand Slam з дзюдо

На етапі в Баку дзюдоїст виграв «срібло» вагової категорії до 60 кг.

В азербайджанському Баку триває передостанній турнір серії Grand Slam з дзюдо у 2022 році. Першим медалістом змагань від України став Дільшот Халматов у ваговій категорії до 60 кг.

На шляху до фіналу Халматов здолав Саліха Їлдиза з Туреччини, дворазового чемпіона Європи, іспанця Франсіско Гаррігоса та Кемрана Нуріллаєва з Узбекистану. Таким чином українець гарантував собі одну з двох медалей вищого ґатунку.

Проте у фіналі сильнішим за українця був господар змагань, азербайджанець Балабай Агаєв. Попри поразку у вирішальній сутичці, Халматов здобув свою дебютну медаль турнірів Grand Slam, вигравши «срібло».

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт дзюдоїст оцінив власні виступи в Баку та розповів про подальші плани на решту спортивного 2022 року.

Що сказав Дільшот Халматов

• Про здобуття «срібла» в Баку:

«Це не стало несподіванкою для мене, бо до цього посів сьоме місце на турнірі Grand Slam в Абу-Дабі. А перед цим був на чемпіонаті світу, але там поступився, бо хворів перед тим стартом. Був налаштований взяти медаль в Баку, бо необхідно набирати бали для кваліфікації на Олімпійські ігри. Також у нас є турнір Мастерс, куди можуть потрапити лише 36 найкращих дзюдоїстів.

Це моя перша медаль на Grand Slam. До цього мав п’яте та сьоме місця, але нагород не було. Це дає серйозний поштовх для мене, щоб рухатися далі — здобувати нові медалі та прославляти Україну в такий час».

• Про шлях до фіналу:

«Першу сутичку я провів з представником Туреччини, якому два тижні тому поступився, бо він провів кидок на оцінку «вазарі». Цього разу за 30 секунд він також кинув мене на оцінку, але я таки здолав його.

У чвертьфіналі я мав дебютну сутичку з іспанцем Франциско Гаррігосом, чинним чемпіоном Європи. Загалом він двічі перемагав на першості континенту. Була дуже важка сутичка, бо я знав, що він дуже «гострий» суперник — робить у партері перевороти, і треба було максимально готовим бути до цього.

За вихід у фінал я провів сутичку з представником Узбекистану. З ним теж ніколи не змагався, але все ж переміг. З ним було важко психологічно, бо це квиток до фіналу, і потрібна була лише перемога».

• Про фінал:

«За «золото» я боровся з представником Азербайджану Балабаєм Агаєвим. До цього на юніорському рівні я йому програв. У цьому фіналі мені потрібно було не зупинятися, а діяти ще агресивніше. Треба було йти вперед — я знав, що він робить цей прийом. Але так склалося».

Халматов

Дільшот Халматов у фінальній сутичці з Балабаєм Агаєвим. IJF

• Про подальші плани

«Ми повертаємося до Києва. Чемпіонат України запланований на 17 листопада, а після цього вирушаємо до Токіо на Grand Slam. Після чого там запланований збір».

• Про друзів на фронті:

«Маю кількох друзів у військах: це Ельдар Пангані, Валерій Пивоваров та Олексій Бабенко. Дуже вдячний їм та всім захисникам, які боронять нашу державу.

Вони всі на передовій. Інколи з ними списуюсь, щоб дізнатись, як там у них справи. Допомагав Валерію, на його прохання передав спеціальний пасок. Я не дуже розбираюсь. Я виклав фото з необхідною амуніцією, і мої друзі з Австрії сказали, що є така річ».

Що відомо

• Турнір Grand Slam в Баку триватиме до неділі, 6 листопада. Учасники змагань розігрують між собою призовий фонд у розмірі 154 тисяч євро.
  • Баку приймає передостанній турнір серії у 2022 році. Заключні змагання серії Grand Slam відбудуть 3-4 грудня в японському Токіо.
  • Україна повернулася до виступів на турнірах серії Grand Slam у жовтні, коли після бойкоту Міжнародної федерації дзюдо вирушила на турнір в Абу-Дабі.