Погляд з регіонів: Леонід Раскін — про Кубок України та суддівство

20 квітня 2023 року у Києві відбулися змагання Кубку України з дзюдо, безумовно, одного з найважливіших заходів у вітчизняному спорті. Сам факт того, що попри війну, в столичному легкоатлетичному манежі на татамі зібралися 293 спортсмени з 21 регіону країни, свідчить про стійкість та незламність як всього українського суспільства загалом, так і дзюдо-спільноти зокрема.

«За 20 років керування Федерацією дзюдо Одеської області, десятирічь спортивної та тренерської кар’єри, я чітко усвідомив, що саме такі випробування дозволяють нам загартовувати характер нашої спортивної еліти, виховувати нове покоління молодих спортсменів, розвивати національну федерацію.

Кожні змагання, кожен чемпіонат, кожен Кубок стає особистим випробуванням не лише для спортсменів та тренерів, але і для всієї Федерації дзюдо України.

Дзюдо відноситься до тих видів спорту, де існує дуже висока конкуренція. Саме тому, протистояння професійних спортсменів не втихає ні на мить і кожна сутичка стає знову і знову жорстким екзаменом для всієї команди, починаючи від тренерського штабу та закінчуючи безпосередньо борцем. То ж не випадково, що пристрасті розгоряються неабиякі не лише на татамі, а й за його межами. І як у будь-якому виді спорту, де різниця між переможцем та переможеним нескінченно мала, велике значення має рівень професійності та неупередженості суддівства. Тому що помилка судді може одним разом перекреслити кар’єру спортсмена, породити сумніви та нівелювати роки та десятиріччя тяжкої командної праці.

Скажу відверто, багато років я принципово відстоюю право спортсменів на неупереджене суддівство. Навіть, попри особисті проблеми, що виникають у кожного тренера чи керівника регіональної федерації при вирішенні таких конфліктів. Тому що для мене є головним розвиток нашого виду спорту, а також кожного з моїх учнів.

Я переконаний, що саме професійне та неупереджене суддівство лежить в основі селекційної роботи з пошуку талановитих спортсменів. І якщо юний дзюдоїст вже змалку знає, що його перемога залежить не від наполегливої праці, а від закулісних домовленостей, то важко очікувати від нього повної самовіддачі. І саме це і веде до деградації.

Взаємини людей у житті ні в якому разі не повинні переноситися на поєдинки на татамі і, на мою думку, це аксіома для кожного судді та людини, що поважає себе.

Тому вважаю за доцільне наголосити, що саме на цьому Кубку України з дзюдо, нарешті, відбулася історична подія. Попри всі загрози з боку, так званого, «людського фактору», організаторам вдалося витримати головний девіз змагань — «Даєш чесне та професійне суддівство!».

Саме за це мені хочеться подякувати керівництву Федерації дзюдо України та її Президентові Михайлу Анатолійовичу Кошляку, зусиллями якого вдалося забезпечити високий рівень професійного суддівства. Адже тільки людині, яка сама пройшла життя в дзюдо, що дала пройти її своїм дітям, доступне таке глибоке розуміння в спорті. Так тримати!»

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *