Представники ФДУ взяли участь у тренерсько-суддівському семінарі в Дьйорі

Минулими вихідними 20-21 січня в угорському Дьйорі відбувся традиційний тренерсько-суддівський семінар, який цього року був організований Міжнародною федерацією дзюдо (IJF) спільно з Європейським союзом дзюдо (EJU).

Понад 200 суддів, тренерів та менеджерів команд з усіх континентів світу працювали над тим, аби розпочати олімпійський рік з повним розумінням правил та положень для учасників, тренерів і суддів на найважливіших змаганнях року.

Участь в семінарі взяли й представники Федерації дзюдо України – судді Віталій СулімаДмитро Ігнатенко та Анастасія Лучина, а також старший тренер чоловічої збірної України Артем Блошенко.

В рамках семінару учасникам було представлено для аналізу понад 150 відеокліпів, в яких розглядалися складні ситуації, щоб усім було зрозуміло, на основі чого судді та супервайзери приймають рішення під час дії чи змагання. Після відеоаналізу пояснення на маті проводив директор суддівського корпусу IJF Даніель Ласкау

Обговорили учасники семінару і зміни, що стосуватимуться змагань цього року, зокрема, чемпіонату світу в Абу-Дабі. Зазвичай світова першість триває вісім днів, але цього року індивідуальні змагання триватимуть п’ять днів, а на шостий відбудеться змішаний командний турнір.

Незмінними залишаються правила для світової кваліфікації – 100 найкращих спортсменів світового рейтингу на момент 13 травня у кожній з вагових категорій серед дорослих матимуть право брати участь у чемпіонаті світу. Також було зазначено, що 16 найкращих спортсменів юніорського рейтингу світу також матимуть право брати участь у змаганнях в Абу-Дабі.

В контексті майбутніх Олімпійських ігор в Парижі було зазначено, що все залишиться без змін, за винятком того, що п’ять місць буде взято з початкових 20 Wild cards для змішаних командних змагань. Було вирішено спробувати збільшити кількість країн для командного турніру. 

Підтримати учасників семінару приїхали президент IJF Маріус Візер і президент EJU доктор Ласло Тот. Президент IJF звернувся до суддів та тренерів з наступною промовою:

«Я вважаю, що ми повинні посилити співпрацю на клубному та національному рівні спортсменів і тренерів з освітнім сектором федерації та арбітрами. Наші арбітри повинні бути більш активними на клубному рівні, викладати та проводити семінари в найкращих клубах, щоб залучити людей. Також важливо бути на зборах збірної, вчити правилам. Зараз існує багато коментарів про «занадто багато шидо» або «занадто багато хансоку». Так, це трапляється, тому що деякі з наших спортсменів не знають повністю правил. Якби вони їх розуміли, вони б ніколи не виконували ці техніки або уникали приземлення в певні способи, які призведуть до дискваліфікації. Це ми можемо чітко побачити на змаганнях, на семінарах і тут, у цих відео.

Тож моя пропозиція на майбутнє полягає в тому, щоб підтримати загальні дії після Парижа на міжнародному, континентальному та національному рівнях, щоб посилити співпрацю між спортом, освітою та суддівством. Разом вони єдине ціле, яке є запорукою успіху в дзюдо». 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *