«Результати закономірні». Тренер України з дзюдо Дуброва — про виступи Білодід і Ядова на чемпіонаті світу-2022

"Результати закономірні". Тренер України з дзюдо Дуброва - про виступи Білодід і Ядова на чемпіонаті світу-2022

Після трьох днів світової першості «синьо-жовті» залишаються без медалей.

В узбекистанському Ташкенті цього тижня стартував чемпіонат світу з дзюдо. Після трьох змагальних днів на татамі виходили вже шість представників України, проте жодному поки не вдалося зачепитися за медалі.

Закінчила виступи на турнірі лідерка збірної України Дар’я Білодід. Після двох титулів чемпіонки світу в категорії до 48 кг дзюдоїстка за підсумками Олімпіади-2020 перейшла до нової для себе ваги — до 57 кг, в якій дебютувала на рівні світової першості.

Дар’ю зупинили в 1/4 фіналу, коли Білодід поступилася олімпійській чемпіонці 2016 року Рафаелі Сілві з Бразилії. А вже у втішних сутичках українка втратила шанси на медаль після поразки від Лхагватогоогіін Енхріілен з Монголії.

Схожий шлях подолав на турнірі й Богдан Ядов. До змагань у Ташкенті киянин підходив у статусі чемпіона Європи в категорії до 66 кг, проте на другий день змагань так само зазнав першої поразки у чвертьфіналі, від молдованина Деніса Вієру.

Ядов продовжив виступи у втішних сутичках, та в першому ж колі програв італійцеві Еліосу Манці. Після закінчення змагань дзюдоїст у коментарі для Суспільне Спорт пояснив свій результат складнощами з налаштуванням на ключові сутички світової першості.

Свою оцінку виступам лідерів збірної ексклюзивно для Суспільне Спорт надав головний тренер України Віталій Дуброва. Та додав, що попри невдалі стартові змагальні дні для «синьо-жовтих», сподівається на потрапляння своєї команди до медального заліку до закінчення змагань 13 жовтня.

Що сказав Віталій Дуброва

• Про виступ Дар’ї Білодід у новій вазі на чемпіонаті світу

«По-перше, Білодід забракло майстерності, якщо вона програла. Але перед цим у неї була важка сутичка проти срібної призерки Олімпіади, француженки Сари-Леоні Сізік. Дар’я перемогла в додатковий час, багато сил витратила. Не зуміла відновити їх, бо не надто велика перерва була між сутичками. Плюс, Рафаела Сілва дуже добре побудувала хід протистояння, і за зауваженнями Даша, на жаль, програла.

Також, мені здається, їй наразі не вистачає досвіду виступів у цій ваговій категорії. Адже нові суперниці, не всіх вона знає, не з усіма боролася. Трохи треба змінювати тактику і стиль. Адже вагові категорії до 48 кг та до 57 кг відрізняються між собою. Але загалом Даша показала непогану боротьбу. Насправді вона була близька до медалі, якби перемогла Сілву.

І у втішній зустрічі з представницею Монголії вона вигравала два зауваження, пропустила необов’язковий кидок і не змогла відігратися. Враження досить позитивні, вона набирає. Мені здається, вона на вірному шляху. Потрібен час. На мій погляд, їй потрібен один рік, щоб адаптуватися у новій ваговій категорії. Але якщо порівнювати її боротьбу на чемпіонаті Європи, який відбувся у травні, і зараз, то рівень значно виріс».

• Про поразку чемпіона Європи Богдана Ядова у чвертьфіналі

«Звісно, від Богдана Ядова чекали трошки більшого. Але було дуже важке жеребкування. У першому колі він зустрівся з чинним чемпіоном Азії, господарем змагань Сардором Нуріллаєвим. Була важка сутичка, Богдан переміг у додатковий час. В 1/8-й він протистояв дуже впертому і досвідченому супернику — дворазовому призеру чемпіонатів світу, азербайджанцю Орхану Сафарову. Теж була перемога в додатковий час.

З молдованином Денісом Вієру також була важка сутичка. Богдан вигравав два зауваження, дуже був близький до того, щоб супернику дали третє, і судді зняли його за пасивність. Певно, треба було провести ще одну-дві атаки. Але Ядов трошки зупинився, і потроху молдованину вдалося спочатку вирівняти сутичку, потім перевернути її хід на свою користь. У додатковий час він зумів провести вирішальний кидок. Та насправді Вієру — дуже гідний суперник, він перший номер світового рейтингу в цій ваговій категорії.

У втішній зустрічі Богдан боровся з італійцем Еліосом Манці, бронзовим призером останнього чемпіонату Європи. Вигравав за зауваженнями, але зробив помилку на краю килима і пропустив кидок. Вважаю, що результати закономірні. Трошки в нас проблеми були. До останнього ми не знали, чи братимемо участь у чемпіонаті світу. Не вдалося провести базовий збір із загальної фізичної підготовки. Цього не вистачило нашим спортсменам. Плюс, напруга через невизначеність щодо поїздки на чемпіонат світу. Але загалом розраховуємо, що комусь із наших дзюдоїстів вдасться дістатися п’єдесталу пошани, адже в нас ще половина команди не виступала».

• Про медальні очікування від інших українських спортсменів

«Із тих, хто лишився, медальні сподівання покладаємо на Якова Хаммо. Це дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу, у тому числі – і минулого року. Також він ставав п’ятим на Олімпіаді.

Розраховуємо й на Єлизавету Литвиненко. Це наша молода, 18-річна спортсменка, чемпіонка світу серед юніорів у вазі до 78 кг. І сподіваємося, що буде здатен зробити сюрприз вітчизняним шанувальникам дзюдо та тренерам Сергій Крівчач. Він виступатиме у ваговій категорії до 81 кг.

Чекаємо, насправді конкуренція дуже висока. Наразі в легких вагових категоріях йде справжня домінація азійських спортсменів, які наразі здобули п’ять золотих медалей. Європейцям з ними досить важко боротися. Вони поки що здобули мало нагород».