У Сумах відбулися змагання з дзюдо

Понад сорок років цей турнір на Сумшині з дзюдо мав назву «Кубок Перемоги». Але російсько-українська війна внесла свої корективи. І тепер він називається «Кубок Незламних».

Головним суддею змагань цієї суботи на турнірі з дзюдо працював Іван Силкін. Говорить, змінилась кількість учасників. Цього року, каже, більше сумських спортсменів. Але є і гості з інших міст.

«Завітали до нас команди з Харкова, Черкас, Полтави, Чернігова. Понад двісті учасників змагань», — повідомив Іван Силкін.

Сьогодні не боролась, а допомагала тренерам готувати спортсменів до поєдинків, секундувала під час поєдинків вихованців КДЮСШ «Динамо» вихованка цієї спортивної школи Софія Гречка. Цьогоріч вона виборола низку медалей на різних турнірах.

«У січні я виграла кубок України по самбо та відібралась на чемпіонат Європи, на який я поїду вже першого травня. У лютому був чемпіонат України з дзюдо (до 18 років) – я стала третьою. Та у березні я виграла чемпіонат України до 21 року та виконала норматив майстра спорту», — повідомила дзюдоїстка.

Про учасників «Кубку Незламних» говорить: «Тут є дев’ятий рік, з ними я борюся на змаганнях – і на U18, і на U21. І вони також дуже потужні. Я не можу сказати, що я прямо «зірка»- тому я вважаю, що кожен може «вистрілити» та посісти перше місце».

Тренер Софії та «динамівської» спортшколи Олексій Філатов говорить: на турнір вони виставили чотири десятки спортсменів.

«Чотири татамі… Не така кількість змагань, яка була до війни, але це такий час, повітряні тривоги – а ми проводимо змагання… Це здорово, здорово для дітей», — говорить тренер.

Юнаки та дівчата 2009-2010 та 2011-2012 років народження Сум та Шостки, Кролевця та Ромнів, Охтирки та Тростянця, Недригайлова, Тернів, Комишів, а також Харківщини, Полтавщини, Чернігівщини та Черкащини боролись за медалі у тридцяти шести вікових та вагових категоріях і виборювали місце на чемпіонаті України з дзюдо, який відбудеться у Києві.

З 36 комплектів медалей підопічні Олексія Філатова, вихованці сумського «Динамо» здобули чотири «золотих», п’ять “срібних” та дев’ять «бронзових» медалей. Команда Сум посіла перше місце.