Українці залишилися без нагород на Grand Slam в Абу-Дабі

В столиці ОАЕ відбувся сьомий в поточному сезоні турнір серії Grand Slam, який зібрав більше 400 спортсменів з 65 країн світу. Участь у змаганнях взяли і 13 українських дзюдоїстів, втім, на жаль, цього разу наша команда залишилася без нагород.

У перший змагальний день найкращий результат в команді вдалося продемонструвати Дільшоту Халматову (до 60 кг). Українець впевнено подалав два стартових раунди, зокрема, в 1/8 фіналу здолав титулованого бельгійця Йорре Верштраєтена, після чого у чвертьфіналі, на жаль, поступився азербайджанцю Балабаю Аджгаєву.

У втішній сутичці нашому спортсмену, попри всі намагання, не вдалося здолати опір представника Туреччини Саліга Їлдіза, який у підсумку став бронзовим призером змагань. У свою чергу Дільшот посів підсумкове 7 місце на турнірі.

По одній вдалій сутичці в Абу-Дабі провели Богдан Ядов (до 66 кг) та Дар‘я Білодід (до 57 кг). Богдан, посіяний на турнірі під першим номером, у другому раунді здолав представника Казахстану Єрмека Амангелді, після чого на стадії 1/8 фіналу, на жаль, поступився майбутньому бронзовому призеру змагань італійцю Маттео Пірасу.

У свою чергу Дар’я, яка продовжує адаптацію у новій для себе ваговій категорії, у стартовій сутичці здолала представницю Гвінеї Маріану Естевес, після чого в 1/8 фіналу поступилася китаянці Кай.

Ще один українець Каро Марандян (до 66 кг) поступився вже у першому раунді сирійцю Навару Аваду.

У другий змагальний день так само 7 місце посів Сергій Крівчач (до 81 кг). Українець розпочав свій турнірний шлях з першого раунду, де за «Шидо» здолав серба Уроша Ненковіча, після чого у другому раунді пройшов алжирця Беназоуга, якому судді дали Hansoku-Make.

На стадії 1/8 фіналу українець на Golden Score здолав господаря татамі з ОАЕ Нугзарі Туталашвілі, а ось у чвертьфінальному поєдинку з іспанцем Мендіолою Ізкуєта вже наш спортсмен отримав три зауваження і відправився боротися у втішну сітку.

На жаль, у поєдинку з казахом Абилайханом Жубаназаром українець на третій хвилині пропустив кидок на іппон і припинив боротьбу на турнірі.

Ще один українець у даній ваговій категорії Гєворг Манукян після перемоги над грузином Ахалаурі, на стадії 1/8 поступився майбутньому бронзовому призеру змагань з Азербайджану Зеліму Ткаєву.

По одній перемозі вдалося одержати і нашим дівчатам — Анастасія Антіпіна (до 63 кг) у стартовій сутичці здолала кореянку Лі, після чого поступилася майбутній чемпіонці змагань з Британії Люсі Реншалл. У свою чергу Наталія Чистякова у першому раунді здолала китаянку Сун, а на стадії 1/8 фіналу поступилася італійці Еспосіто.

В свою чергу дебютант подібних змагань Владислав Казіміров (до 73 кг) зазнав поразки у стартовій для себе сутичці проти казаха Гайнулліна.

У третій змагальний день надії українських вболівальників в першу чергу були пов’язані з титулованим суперваговиком Яковом Хаммо (понад 100 кг) та бронзовою призеркою нещодавнього чемпіонату світу Єлизаветою Литвиненко (до 78 кг).

У другому раунді українець впевнено здолав за «Шидо» та одним «Ваза-арі» представника Бахрейна Азамата Чотчаєва, після чого у чвертьфіналі прикро поступився німцю Йоханнесу Фрею. На жаль, у втішній сутичці зі словаком Маріусом Фізелем Яків так само зазнав поразки. Таким чином, як і Дільшот Халматов та Сергій Крівчач, Хаммо посів 7 місце на турнірі, що стало найкращим результатом для українців в Абу-Дабі.

В свою чергу Єлизавета Литвиненко поступилася вже у стартовій сутичці проти німкені Анни Монти-Олек. Так само у першому раунді свою боротьбу припинили Олексій Єршов та Антон Савицький (до 100 кг).

Наступним турніром для наших спортсменів стане Grand Slam в Баку, який відбудеться на початку листопада. А на наступному тижні (28-30 жовтня) в столиці Боснії та Герцеговини Сараєво відбудеться молодіжний чемпіонат Європи, в якому також візьмуть участь українські дзюдоїсти до 23 років