Українці залишилися без нагород на Grand Slam в Душанбе

Минулими вихідними 3-5 травня в столиці Таджикистану відбувся черговий турнір серії Grand Slam, участь в якому взяли четверо українських дзюдоїстів. Це ті спортсмени, які ще зберігають шанси отримати олімпійську ліцензію, і яким, відповідно, потрібно набирати рейтингові бали.

На жаль, жодному з наших спортсменів не вдалося продемонструвати високий результат. По одній сутичці на турнірі виграли Михайло Свідрак (до 81 кг), Антон Савицький (до 100 кг) та Христина Гоман (до 78 кг). В свою чергу Євгеній Балєвський (понад 100 кг), який пропускав чемпіонат Європи, поступився вже у першому поєдинку.

У своєму стартовому раунді Михайло Свідрак зустрічався з представником Іспанії Жозе Маріа Мендіолою. У напруженому поєдинку суперники не виявили сильнішого в основний час, проте вже на перших секундах Golden Score Михайло зумів контратакувати суперника, і повалити того на іппон.

В 1/8 фіналу українцю протистояв молодий японець Хойо Йошіто, який цього року здобував перемогу на Grand Prix в Португалії. У досить рівному поєдинку зі Свідраком у додатковий час саме японець зміг перевести боротьбу в партер і виконав утримання. Відзначимо, що у підсумку Йошіто здобув перемогу на турніру, в свою чергу Михайло посів 9 місце.

Швидким кидком на іппон завдяки зачепу у першому раунді здолав свого суперника з Таджикистана Антон Савицький, проте вже в 1/8 фіналу прикро поступився представнику Монголії Батхуягу.

В свою чергу Христина Гоман у першому раунді кидком з колін здолала представницю Індії Маан, а у другому раунді, виграючи «Ваза-арі», поступилася на утриманні представниці Казахстану Берлікаш.

Євгеній Балєвський у першому раунді поступився досвідченому німцю Еріку Абрамову.

В оновленому олімпійському рейтингу за континентальною квотою на Олімпійські ігри проходить Михайло Свідрак. Вже наступного тижня 10-12 травня ця ж четвірка боротиметься на турнірі серії Grand Slam в Астані, після чого залишиться заключний турнір, який даватиме рейтингові бали – чемпіонат світу в Абу-Дабі.