Українка Єлизавета Литвиненко вперше в кар’єрі виборює бронзу Мастерса з дзюдо

В неділю, 6 серпня, в угорському Будапешті завершився найпрестижніший турнір світової серії з дзюдо Masters.

0

Ще в перший день змагань, в п’ятницю, нагороду в скарбничку збірної України поклала Дар’я Білодід. Вона стала бронзовою призеркою у вазі -57 кг.
В неділю ж медальну ходу «синьо-жовтих» продовжила представниця вагової категорії -78 кг Єлизавета Литвиненко. 19-тирічна спортсменка також стала бронзовою призеркою змагань.

На шляху до нагороди дніпрянка перемогла представницю Узбекистану Курбанбаєву та потужну німкеню, чемпіонку світу, бронзову призерку Олімпійських Ігор Вагнер, проте в чвертьфіналі поступилася француженці Посвіт. Після цього Ліза буквально знищила на татамі у двох поспіль поєдинках втішного турніру кореянок Юн та Лі. Сутичка з останньою принесла Литвиненко не тільки бронзову нагороду, а й вагому кількість олімпійських рейтингових балів.

Відзначимо, що юна дніпрянка вперше в кар’єрі піднялася на подіум такого престижного турніру. До його участі запрошувались лише 36 найсильніших спортсменів у кожній з вагових категорій.
Цього року Єлизавета Литвиненко виборола вже три нагороди — срібло й бронзу турнірів Гран Прі та бронзу даного Мастерсу.

Тренується дівчина в спортивному клубі «Дзюдо Дніпро» під керівництвом Андрія Блошенка та свого першого тренера Сергія Синілова.

Нагадаємо, що турнір Мастерс проходить лише раз на рік. Зараз в ньому брали участь лише семеро українців, а загалом 419 спортсменів із 59 країн світу.