Українські дзюдоїсти здобули 11 нагород на Кубку Європи в Ризі

Минулими вихідними в столиці Латвії відбувся черговий в нинішньому сезоні Кубок Європи серед дорослих. Чисельним складом в 26 спортсменів участь в змаганнях взяла українська збірна, в доробку якої 11 нагород.

На найвищу сходинку п’єдесталу у категорії до 100 кг підійнявся Заур Дуньямалієв. З першого раунду українець демонстрував блискучу боротьбу, одним за одним долаючи своїх суперників. Розібравшись з представниками Естонії, Нідерландів та Швеції, у півфіналі Заур іппоном здолав туркмена Маянова, після чого у фіналі зустрівся з французьким дзюдоїстом Дермее.

У підсумку на другій хвилині поєдинку українець блискучим кидком через себе здобув перемогу і захват місцевої публіки. Це було надзвичайно красиво! Для 24-річного Дуньямалієва це друга в кар ‘єрі медаль з континентальних кубків і друге золото.

Близькими до завоювання золотих нагород на турнірі були ще два українці – Сергій Неботов (до 73 кг) та Олексій Болдирєв (до 90 кг). Обидва дзюдоїсти здобули по 4 впевнені перемоги у попередніх сутичках, проте у фіналі поступилися своїм опонентам. Тож в активі хлопців дебютні срібні нагороді з Кубку Європи серед дорослих.

Бронзові нагороди в скарбничку збірної України принесли одразу 8 спортсменів: Анастасія Чижевська (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Владислав Колобов (до 81 кг), Станіслав Гунченко (до 90 кг), Каріїм Нурієв (до 100 кг), Руслана Булавіна (до 78 кг), Микола Грибик (понад 100 кг) та Алєксєй Моісєєв (понад 100 кг).

За крок від п’єдесталу пошани, посівши підсумкове 5 місце, зупинилося ще двоє українців – Вадим Чернов (до 66 кг) та Анна Бородіна (до 52 кг).

В загальнокомандному заліку Україна посіла підсумкове 4 місце, здобувши найбільшу кількість нагород серед всіх країн-учасниць.