Українські парадзюдоїсти здобули перші в історії медалі мультиспортивного Євро

Результати першого дня змагань мультиспортивного Євро-2023.

У нідерландському Роттердамі розпочався перший в історіїп мультиспортивний чемпіонат Європи серед параатлетів. Упродовж стартового дня змагань розіграли дебютні медалі: у дзюдо, де виступають спортсмени з порушеннями зору.

Збірна України в перший день завоювалап’ять нагород: три «золота» та по одному «сріблу» й «бронзі». Це дозволило «синьо-жовтим» очолити медальний залік на старті чемпіонату.

Як виступили українські парадзюдоїсти у перший день мультиспортивного Євро?

• Першою українською чемпіонкою мультиспортивного Євро стала дворазова бронзова призерка Паралімпійських ігор Наталія Ніколайчик. Дзюдоїстка перемогла в категорії до 48 кг у класі J1 (серед спортсменів із повною або майже повною відсутністю зору), вигравши всі три сутички.
  • Ще одне «золото» завоювала паралімпійська чемпіонка Ріо-2016 Інна Сич, яка стала найкращою у ваговій категорії до 57 кг у класі J2 (серед спортсменів із частковою втратою зору). У фіналі українка здолала чинну бронзову медалістку Паралімпіади, туркеню Зейнеп Челік.
  • Третій чемпіонський титул виборов паралімпійський чемпіон 2012 року Давид Хорава. Спортсмен здобув золоту медаль у категорії до 60 кг у класі J2 завдяки перемозі у фіналі над іспанцем Луїсом Даніелем Ґавіланом Лоренцо.
  • Віцечемпіонкою змагань стала бронзова медалістка Токіо-2020 Юлія Іваницька, яка посіла друге місце в категорії до 48 кг у класі J2. Її єдиною суперницею на турнірі була паралімпійська чемпіонка з Азербайджану Шахана Ґаджієва, якій Юлія програла обидва поєдинки.
  • Єдину «бронзу» Україні приніс Микола Рудник. Дзюдоїст виступав у категорії до 60 кг у класі J1, де здобув одну перемогу в трьох сутичках.

Усі медалі України на мультиспортивному ЧЄ-2023: дзюдо

• «Золото»: Наталія Ніколайчик (до 48 кг, J1), Інна Сич (до 57 кг, J2), Давид Хорава (до 60 кг, J2).
  • «Срібло»: Юлія Іваницька (до 48 кг, J2).
  • «Бронза»: Микола Рудник (до 60 кг, J1).

Мультиєвро-2023. Медальний залік: топ-5

1. Україна – 3 золотих + 1 срібна + 1 бронзова (5 медалей загалом)