Збірна України виступила на першому за чотири місяці турнірі Grand Slam з дзюдо

Збірна України виступила на першому за чотири місяці турнірі Grand Slam з дзюдо: результати

Максимумом для команди стало сьоме місце в трьох вагових категоріях серед чоловіків. Усі дзюдоїстки жіночої збірної вибули вже в другому раунді.

Збірна України з дзюдо завершила виступи на своєму першому за чотири місяці ґрендслемі – в Абу-Дабі, ОАЕ, що став сьомим у цьому сезоні. Востаннє команда брала участь у турнірах цієї серії в червні у Тбілісі, проте подальші старти бойкотувала через тимчасове повернення до змагань збірних Росії та Білорусі.

Оскільки у вересні санкції проти російської та білоруської команди  були поновленіб, Україна повернулася на змагання під егідою Міжнародної федерації дзюдо (IJF).

Турнірові в Абу-Дабі передував чемпіонат світу, де українська збірна здобула зодну медаль: «бронзу» тоді принесла Єлизавета Литвиненко.

Проте на Grand Slam зачепитися за медалі українцям не вдалося. Топрезультатом для команди, яка виступила в складі 13 дзюдоїстів, стало лише сьоме місце: цієї позначки дійшли троє спортсменів.

Дільшот Халматов, Сергій Крівчач та Яків Хаммо пробилися до чвертьфіналу в своїх вагових категоріях, проте поступилися (зокрема, Крівчач – через три зауваження) та були вимушені боротися за шанс на нагороду в утішних сутичках. Усі троє зазнали поразок і в них.

Для представниць жіночої команди максимумом став вихід до другого раунду. Зокрема, на цьому етапі зупинилася бронзова призерка Олімпійських ігор Дар’я Білодід. Українка впоралася з гвінейкою Маріаною Естевес у першому раунді, але в другому поступилася китаянці Цай Ці та вибула з боротьби за медалі.

Бронзова призерка останнього чемпіонату світу Єлизавета Литвиненко автоматично розпочинала боротьбу з другого кола й одразу ж у стартовій сутичці зазнала поразки від німкені Анни Монти Олек.

Результати України на Grand Slam з дзюдо в Абу-Дабі

• Топ-7 (1/4 фіналу, поразка у втішних): Дільшот Халматов (до 60 кг), Сергій Крівчач (до 81 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг).
  • Вибули в 3-му раунді: Богдан Ядов (до 66 кг), Гєворг Манукян (до 81 кг).
  • Вибули в 2-му раунді: Дар’я Білодід (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Наталія Чистякова (до 70 кг), Єлизавета Литвиненко (до 78 кг); Владислав Казіміров (до 73 кг), Антон Савицький, Олексій Єршов (обидва – до 100 кг).
  • Вибув у 1-му раунді: Каро Марандян (до 66 кг).