18-річна українка Литвиненко уперше в кар’єрі виграла «срібло» дорослого турніру Гренд слему з дзюдо

Єлизавета Литвиненко

Турнір серії Грендслем в португальській Алмаді відкрив змагальну програму IJF World Tour у 2023 році. Збірна України на дебютному турнірі календарного року завоювала одну нагороду: 18-річна Єлизавета Литвиненко виграла дебютне «срібло» у дорослій кар’єрі.

Єлизавета, яка є чинною бронзовою призеркою дорослого чемпіонату світу, на турнірі в Португалії провела п’ять сутичок у ваговій категорії до 78 кг. На шляху до фіналу вона виграла три достроково, а одна (у 1/4 фіналу проти Лоріани Куки) тривала майже 12 хвилин (завершилася вилучення суперниці).

У вирішальній сутичці Литвиненко зустрілася з місцевою дзюдоїсткою, Патрісією Сампайо — і програла їй через три шидо (українка отримала червону картку).

Вихід у фінал Єлизавети Литвиненко став єдиним для збірної України на турнірі у Португалії. Водночас, ще тричі укранці боролися у сутичках за «бронзу» — поступилися у всіх. Загалом до фінальних етапів у своїх вагових категоріях дійшли шестеро українців.

Найкращі результати України на Грендслемі в Португалії

• «Срібло»: Єлизавета Литвиненко (до 78 кг)
  • 5-е місце: Геворг Манукян (до 81 кг), Наталя Чистякова (до 70 кг), Антон Савицький (до 100 кг)
  • 7-е місце: Артем Лесюк (до 60 кг), Яків Хаммо (100+ кг)