Українські дзюдоїсти завершили виступ на Grand Slam в Токіо без нагород

Цими вихідними 3-4 грудня в столиці Японії Токіо відбувся традиційний і заключний в нинішньому сезону турнір серії Grand Slam. Участь у змаганнях взяли більше 350 дзюдоїстів з 61 країни світу, серед них і п’ятеро представників збірної України.

У перший змагальний день нашу команду представляв 24-річний Гєворг Манукян (до 81 кг). Свій турнірний шлях українець розпочав з другого раунду, де завдяки двом кидкам на оцінку «Ваза-арі» здобув перемогу над чехом Адамом Копецьким.

На стадії 1/8 фіналу Гєворг зустрівся з південнокорейським дзюдоїстом Джоонваном Лі. На жаль у напружений сутичці на Golden Score наш спортсмен пропустив кидок, після чого завершив свої виступи на турнірі.

У другий змагальний день на татамі Tokyo Metropolitan Gymnasium вийшли ще четверо наших дзюдоїстів. Найкращий результат серед них вдалося продемонструвати бронзовій призерці цьогорічного чемпіонату світу Єлизаветі Литвиненко (до 78 кг).

Українка розпочала свій турнірний шлях з другого раунду, де зустрілася з литовкою Мігле Дуденайте. Під кінець основного часу наша спортсменка виконала вдалий кидок на іппон, тим самим одержала чисту перемогу.

На стадії 1/4 фіналу Єлизавета зустрілася з лідеркою світового рейтингу німкенею Анною-Марією Вагнер. У досить напруженому поєдинку сильнішою виявилася саме Вагнер, яка на третій хвилині поєдинку заробила оцінку «Ваза-арі», що і стала вирішальною у сутичці.

У втішному поєдинку українка зустрілася з господаркою татамі з Японії Мамі Умекі. На жаль, досвідчена 27-річна спортсменка, чемпіонка світу 2015 року виявилися сильнішою на цей раз, здобувши у підсумку бронзову нагороду змагань. В свою чергу Литвиненко посіла підсумкове місце на турнірі.

Що стосується виступу наших хлопців, то одну вдалу сутичку вдалося провести Богдану Ядову (до 66 кг), який у стартовому для себе раунді здолав представника Єгипту Каріма Ельгагара, проте на стадії 1/8 фіналу поступився німцю Мартіну Сетзу.

В свою чергу Дільшот Халматов та Артем Лесюк (до 60 кг) зазнали поразки вже у стартових для себе сутичках.

По завершенню турніру збірна України залишиться в Токі на міжнародний тренувальний збір, який триватиме до 10 грудня. Заключним турніром у міжнародному календарі змагань цього сезону стане Мастерс в Єрусалимі, який відбудеться 20-22 грудня.