Юлія Курченко виборола четверту медаль України в останній день Гран-прі Загреба з дзюдо: медальний залік

Дебютна нагорода українки у престижній серії.

Збірна України здобула свою четверту нагороду на турнірі Гран-прі в хорватському Загребі. «Срібло» вагової категорії до 78 кг виборола Юлія Курченко.

Дотепер збірна, представлена в Хорватії 16 спортсменами, виборола три медалі. У вазі до 60 кг тріумфував Дільшот Халматов, а Дар’я Білодід (до 57 кг) та Михайло Свідрак (до 81 кг) у своїх категоріях дісталися «бронзи».

У заключний змагальний день неділі, 20 серпня, на татамі мали вийти ще шість українських дзюдоїстів. Жінки змагалися в категоріях до 78 кг (Юлія Курченко) та понад 78 кг (Руслана Булавіна, Христина Гоман), чоловіки — у вазі до 90 кг (Артем Бубир), до 100 кг (Антон Савицький) та понад 100 кг (Євгеній Балєвський).

Як виступили українці

• Перше коло жіночих змагань серед спортсменок вагою понад 78 кг подолала лише Руслана Булавіна, яка в другому раунді поступилася майбутній чемпіонці, Кайрі Оздемір з Туреччини. Христина Гоман програла стартову сутичку австрійці Марії Голлварт.
  • Серед чоловіків найкращий результат продемонстрував Антон Савицький — вийшов до третього раунду, здолавши суперників з Мальти та Алжиру. Євгеній Балєвський у другому колі вилетів від турка Муніра Ертуґа, а Артем Бубир програв стартову сутичку канадцю Могабу Ельнагасу.
  • Натомість Юлія Курченко, що пропускала стартовий раунд, виграла свій «пул» після сутичок з латвійкою Уною Долгилевіцею та бронзовою призеркою Олімпіади-2020, німкенею Анною-Марією Ваґнер, яку здолала вирішальним іппоном за пів хвилини на татамі.
  • У півфіналі Юлія впоралася з нідерландкою Яель ван Геємст — віцечемпіонкою світу-2021 серед юніорок, що проводила перший старт на топрівні з минулого року. А у фіналі вийшла на бразиліку Кароль Гіменес.
  • «Золота» сутичка протривала дві з половиною хвилини. Двома ваза-арі перемогу здобула Гіменес, для якої це найбільша перемога в кар’єрі. Курченко натомість залишилася зі «сріблом», своїм дебютним на рівні престижної серії.

Відтак Україна завершує Гран-прі з чотирма нагородами різних ґатунків. У медальному заліку цього вистачило для потрапляння до топ-5 найкращих збірних турніру, який виграла Бразилія з потрійним «золотом».

• 4. Україна — 1+1+2 = 4

Наступний великий турнір у календарі Міжнародної федерації дзюдо — Грендслем в азербайджанському Баку, який відбудеться 22-24 вересня.

Що відомо про Юлію Курченко

• 19-річна українська дзюдоїстка з Києва.
  • У березні 2023 року вперше стала призеркою турнірів Грендслем — «бронза» етапу в Тбілісі.
  • Бронзова призерка Європейського юнацького олімпійського фестивалю (2019) та молодіжного Євро-2022 у Празі.
  • У різні роки — чемпіонка України у вікових категоріях U16, U17, U18 та U23.